Blansko si z Uherského Hradiště veze body

21.1.2018

HC Uherské Hradiště 4:5 Dynamiters Blansko HK po s.n.

Branky a nahrávky: 38. Kotačka (Fridrich, Hrabec), 54. Lažek (Kotačka), 59. Kotačka (Lišaník, Červenka), 60. Nohál (Kojecký) – 4. Kazda (Král, Hanzlík), 9. Grünwald (Jílek), 13. Jílek (Grünwald, Berka), 25. Král (Sedláček, Pilát), rozh. náj. Kuběna

Dynamiters odehráli v sobotu venkovní utkání v Uherském Hradišti. Tohoto soupeře se jim letošní sezónu už podařilo porazit a Blansku se povedlo navázat na úspěch z minula i tentokrát. Vstup do utkání se vyvedl náramně, když ve čtvrté minutě vstřelil první branku zápasu David Kazda. Hosté měli navrch a po brance Hynka Grünwalda v deváté vedli již o dvě branky. Ofenziva Blanska však byla při chuti a do konce první periody se ještě přesně trefil Tomáš Jílek. Po první periodě se tak šlo do kabin za stavu 0:3.

Blansko navázalo na svoji dobrou hru i ve druhé třetině a čtvrtou branku svého týmu přidal Matouš Král. Následovala hlušší pasáž bez branek, kterou nakonec ukončili tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky hosté a snížili na 1:4. Tak, jak patřila první perioda hostům, tak třetí třetina byla zase příznivá pro domácí, kteří našli recept jak na naši hru a podařilo se jim tříbrankové manko dorovnat a to v posledních deseti minutách. Vyrovnávací branka padla dokonce sekundu pouhou před koncem. V prodloužení branka nepadla a tohle drama musely rozuzlit až samostatné nájezdy, ve kterých vstřelil vítěznou branku Ivo Kuběna a Blansko se tak může radovat ze dvou bodů.

Autor: Jiří Komárek