Blansko si po přestřelce veze domů bod

17.2.2018

Spartak Velká Bíteš 6:5 Dynamiters Blansko HK po s.n.

Branky a nahrávky: 8. Pospíšil, 12. Grmela (Šidák), 32. Račický, 43. Michálek, 48. Florek (Grmela), rozh. náj. Račický – 11. Jakubec (Šála), 26. Jakubec, 29. Jílek (Grünwald), 34. Němec (Hejduk), 55. Grünwald (Jílek, Berka)

Dynamiters odehráli v sobotu venkovní utkání ve Velké Bíteši a diváci byli opět svědky divoké přestřelky. Domácí v osmé minutě otevřeli skóre utkání, ale Blansku se povedlo v jedenácté minutě vyrovnat, když se prosadil David Jakubec. Spartak však na nic nečekal a o minutu později si svůj náskok vzal zpět zásluhou Jana Grmely. Žádná další branka již do konce úvodní periody nepadla a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Druhá dvacetiminutovka se více povedla hostům. David Jakubec byl při chuti a v šestadvacáté minutě vstřelil další branku. Ofenziva Dynamiters však byla rozjetá a o tři minuty později se gólově prosadil i Adam Hussein, jenž tak otočil skóre utkání. O pár minut později však Spartak vyrovnal. Dynamiti se ovšem dostali do vedení ještě jednou po přesné trefě Zdeňka Němce. Do třetí třetiny šli naši borci s jednobrankovým náskokem.

Ve třetí části utkání domácí tým nastoupil aktivně, vyrovnal a ve čtyřicáté osmé minutě pátou brankou převzal náskok opět na svou stranu. Dynamiters se však nevzdali a pět minut před koncem třetiny vyrovnal na 5:5 Hynek Grünwald. V prodloužení branka nepadla a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kde byli úspěšnější domácí a po vítězném nájezdu Tomáše Račického vyhráli tento duel. Blansko za svůj parádní výkon přiváží z Velké Bíteše bod.

Autor: Jiří Komárek