Blansko těsně podlehlo Břeclavi

28.10.2017

HC Lvi Břeclav 6:5 Dynamiters Blansko HK

Dynamiters se v rámci sedmého kola krajské ligy vydali do Břeclavi, se kterou svedli boj o osmé místo v tabulce. Duel to byl až do posledních vteřin vyrovnaný a Blansko také značnou část utkání vedlo. Lvi však dokázali otočit vývoj utkání a zvítězit 6:5. Blansko tak jede domů s prázdnou. Značný podíl na výsledku měly i ne vždy správné výroky sudího a celkem deset vyloučení na naší straně.

Zápas začal velice slibně, když v sedmé minutě otevřel skóre utkání Matouš Král a Blansko vedlo 1:0. Domácí však dokázali vyrovnat. Další branku v úvodní periodě vstřelil Tomáš Jílek, ale i na tento úspěch dokázala Břeclav odpovědět a po první dvacetiminutovce byl stav utkání 2:2. Hned ze začátku druhé třetiny se trefil David Bílý, ovšem hosté znovu vyrovnali. I přes velké šance na obou stranách další branka již nepadla a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 3:3.

12RM9233

Do třetí periody tak Břeclav tahala za kratší konec a vždy dotahovala, ale v závěrečné části utkání odskočili domácí na rozdíl dvou branek. V sedmapadesáté minutě sice vstřelil kontaktní branku Miroslav Berka, ale o minutu později Lvi skórovali již po šesté. Na konečných 6:5 svojí druhou brankou ještě upravil půl minuty před koncem opět Miroslav Berka, ale v následujících sekundách již Dynamiters nestihli vyrovnat. Blansko předvedlo svoji sílu a bojovnost v mnoha ohledech, ale bohužel to dnes na body nestačilo.

Autor: Jiří Komárek