Blansko v posledním utkání sezóny podlehlo Uherskému Ostrohu

24.2.2018

Dynamiters Blansko HK 1:5 HC Uherský Ostroh

Branky a nahrávky: 12. Jakubec (Sedláček, Pilát) – 16. Polesný (Flora), 23. Mika (Polesný, Flora), 43. Polanský (Mika, Tomi), 51. Stránský, 56. Polesný (Flora)

Dynamiters odehráli poslední utkání základní části na domácím ledě. Do Blanska zamířil třetí Uherský Ostroh, který byl v roli favorita. Dynamiti se však dostali do vedení a první i druhá třetina byla vyrovnaná, ale v závěrečné periodě Ostroh vstřelil celkem tři branky a pojistil si vítězství.

Utkání začalo zprvu velice opatrně z obou stran, ale od desáté minuty se oba celky rozehrály a k vidění byla jedna šance za druhou. Otevřít skóre mohl Polesný, který svižnou střelou trefil břevno brány domácího týmu. První branku však vstřelili domácí, když ve dvanácté minutě navázali na předešlou přesilovku. Po dlouhém tlaku střílel Pilát, puk sice Lekeš vyrazil, ale jen k Davidu Jakubcovi, jenž kotouč dorazil za brankovou čáru.

Tyčku trefil od modré i Marek Antoňů. Chybělo málo a Blansko mohlo vést o dvě branky. V patnácté minutě však fauloval Hynek Grünwald a tuto početní výhodu hosté využili k vyrovnání. Flora přihrál Davidu Polesnému, který z pravého kruhu přesně zamířil a překonal svižnou střelou domácího brankáře. Vlach s touto střelou nemohl nic dělat. Po první třetině byl tedy stav nerozhodný 1:1.

Druhou periodu odstartovaly šance na obou stranách. Příležitost na straně domácích měl Hussein, který si nabruslil podél levého mantinelu do útočné třetiny, natlačil se až před Lekeše a snažil se propasírovat touš pod jeho betony, ale brankář hostů byl pevný jako skála. Hosté však byli o něco úspěšnější a ve třiačtyřicáté minutě se dostali do vedení. Polesný si najel na levý kruh, nahrál před branku, kde byl Vít Mika, jenž vymetl šibenici domácí svatyně. Blansko se ještě snažilo vyrovnat, ale do konce třetiny další gól nepadl a do kabin šli s jednobrankovým náskokem hosté.

V závěrečné dvacetiminutovce se ke slovu hlásila hlavně ofenziva soupeře. Nejdříve vstřelil svoji druhou branku v utkání David Polesný. Poté se po zmatku při rozehrávce Blanska dostal k touši Filip Stránský, který si vybruslil z rohu na pravý kruh a střílel přesně. A poslední branku přidal opět David Polesný, když v přesilovce dostal přihrávku na pravý kruh a svižnou střelou zápěstím zkompletoval hattrick. Uherský Ostroh si tak odváží z Blanska všechny tři body.

Autor: Jiří Komárek