Bodová šňůra pokračuje! Dynamiters v prodloužení porazili Velkou Bíteš a stoupají tabulkou!

14.10.2018

B l a n s k o
– V rámci šestého kola hostilo domácí Blansko nepříjemného soupeře, Velkou Bíteš. Domácí pokračovali v nastavených výkonech a ačkoli v utkání prohrávali dvakrát o dvě branky, tak vždy skóre dotáhli a v prodloužení rozhodl domácí Král o výhře Dynamiters.

Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Velká Bíteš 5:4p

Branky a nahrávky: 5. Jílek (Sedláček), 27. Král (Jílek), 45. Šála (Jílek, Pilát), 46. Vítek (Král), 61. Král (Drenčko) – 9. Šidák (Račický), 18. Štěpánek (Petrčka, Šidák M.), 25. Biolek (Račický, Florek), 41. Šidák M.

Skóre mohl otevřít hned z kraje David Jakubice, ale jeho střela z pravého křídla pouze provětralal lapačku Bartoška. První branku utkání vstřelilo Blansko. Po střele Stanislava Sedláčka se puk na brankovišti odrazil k Tomáši Jílkovi, jehož pokus zastavila až síť.Hostujícímu týmu se povedlo srovnat v deváté minutě, kdy se po levém křídle protáhl Adam Šidák a svou střelou zaskočil všechny přítomné. Blansko pokračovalo v aktivní hře a brankáře Bartoška ohrožoval nejprve Sedláček a o chvíli později Šála. Dvě minuty před koncem se dostali hosté do vedení. Několik dorážek dokázal Šenk zastavit, ale dorážka Marcela Štěpánka, skončila v síti. V závěru třetiny mohli srovnat Drenčko, respektive Král, ale ani jeden z nich nedokázal poslat puk za Bartoška. Poprvé o sobě dal také vědět novic v dresu domácích, Jiří Vítek, který z mezikruží vypálil ostrou ránu, hostující obrana jeho pokus srazila mimo branku.

Hned v úvodu druhé třetiny mohl srovnat agilní Vítek, ale jeho bekhendová klička postrádala trochu přesnosti. Hosté své vedení navýšili ve čtyřiadvacáté minutě, kdy se na brankovišti dobře zorientoval Biolek a poslal kotouč za Šenka – 1:3. Odpověď měl na holi Grünwald, ale netrefil branku v situaci dvou proti jednomu. Na druhé straně se do dobré pozice dostal Bednář, ale nedokázal trefit branku. Domácí si vytvořili ve druhé části solidní tlak, ve kterém mohl snížit Matouš Král, ale po pasu Vítka netrefil branku. Mrzet jej to však nemuselo, neboť po přiťuknutí od Jílka dokázal dorazit puk do odkryté klece a krátce před polovinou zápasu to bylo opět o jedinou branku. Přidat další gól hostí mohl Biolek, ale jen nechal vyniknout Šenka. Srovnat mohl Novosad po Králově „centru“ do brankoviště, ale volný puk se nezdařilo poslat do sítě. Podobně dopadla i přesilovka Blanska, ve které si dobré příležitosti vytvořili nejprve Vítek, poté Drenčko s Pilátem, ale ani jeden z nich neposlal puk do branky.

Domácí měli katastrofální vstup do třetí části a hned po sedmnácti vteřinách hry se prosadil hostující Šidák, který se protáhl před Šenka a zasunul puk za jeho záda. Hosté pokračovali v tlaku a vypadalo to, že mají utkání pevně v rukou v klíčových momentech však svůj tým notně podržel brankář Šenk a Blansko mohlo odpovědět. Nejprve se dostal ke střele ve vlastním oslabení Drenčko a Bartošek musel být hodně rád, že jej letící kotouč trefil. Klíčový moment duelu přišel na pomezí 45. a 46. minuty. Nejprve se po střele Piláza dokázal na brankovišti zorientovat David Šála a z dorážky snížil stav utkání. O sedm vteřin později se do šance na levém křídle dostal Jiří Vítek a svou první brankou v sezóně srovnal stav utkání na 4:4. V poslední pětiminutovce se děly věci. Nejprve Šenk přiznal skutečnost, že nebyl faulovaný a zasloužil si tak potlesk publika a obdiv hostujících hráčů. Následně po šanci Vítka byla hra na pět minut přerušena, z důvodu incidentu v hledišti. Poznovuzahájení hry se do šance opět dostali hosté, ale Šenk si na vlastní brankové čáře poradil a dostal puk s pomocí obrany do bezpečí. V závěru dostalo Blansko k dispozici přesilovku, ve které mohl rozhodnout Jakubec, ale jeho ránu tečoval jeden z bránících hráčů jen do betonu Bartošeka. Utkání tak dospělo do prodloužení.

Prodloužení nemělo dlouhého trvání, neboť po dvaadvaceti sekundách naservíroval Drenčko kotouč Matouši Královi a ten svou druhou brankou v zápase rozhodl o bonusovém bodu pro Dynamiters.