Byl bych strašně rád, kdybychom se dostali do play-off, prozrazuje cíl do nové sezóny trenér Zdeněk Grünwald

6.9.2017

Sezóna 2017/2018 nám klepe na dveře a příprava je v plném proudu. Trenér Zdeněk Grünwald ohodnotil první přípravný duel s Rosicemi, dosavadní přípravu i nové tváře týmu a prozradil nám plány i cíle do nové sezóny.

Zdeněk Grünwald

Jak hodnotíte první přípravné utkání s Rosicemi?

Z utkání mám takové trošku rozporuplné myšlenky, protože v první třetině jsme se dopustili velkého množství chyb a proto jsme ji taky prohráli 4:1, ve druhé a třetí třetině jsme se myslím zpravili, nedopouštěli jsme se už takových chyb. Nicméně máme problém v zakončení, které je stále trošku slabší, takže na něm budeme muset zapracovat.

Tým má za sebou přípravu na sezónu, jak ji hodnotíte?

Letní příprava byla letos trošku slabší, protože moc hráčů nechodilo. Bruslili jsme jednou týdně prakticky od července a s plným tréninkem jsme začali vlastně až tento týden, takže máme za sebou jen tři tréninky a dnes první zápas. Takže zatím nemohu přípravu hodnotit. Hodnotit ji budeme moci podle mě až po prvním mistrovském zápase 16.9.

Co říkáte na nové tváře v týmu?

Teprve si je ještě svým způsobem zkouším, takže ještě nemohu jednoznačně říct. Myslím si, že přínosem bude určitě můj synovec Hynek, který má za sebou juniorskou extraligu a druholigovou minulost. Dalším přínosem z nových hráčů bude určitě i Matouš Král. Ti ostatní se musí ještě ukázat.

V přípravném utkání jste ve druhé třetině střídal gólmany. Máte už jasno o jedničce v brance?

Letos zde začínám trénovat pátý rok a za tu dobu, co tu jsem jsou oba brankáři výkonnostně absolutně rovnocenní, takže je budeme opět střídat.

Jaké jsou cíle do nové sezóny?

Tak po té minulé sezóně, která byla pro nás tak trošičku katastrofální, tak bych byl strašně rád, kdyby se nám podařilo dostat se po play-off a tam samozřejmě uspět.

Co očekáváte od dalšího přípravného utkání v Moravské Třebové a od prvního utkání sezóny s Boskovicemi?

V příštím utkání v Moravské Třebové bych si chtěl tu sestavu ještě trošku více vytříbit a na ty Boskovice samozřejmě bychom se měli nachystat už v té nejlepší sestavě, kterou vybereme vlastně na základě přípravy.

Autor: Jiří Komárek