Dobrý výkon na body nestačil. Blansko prohrálo s Velkým Meziříčím

16.9.2018

V e l k é M e z i ř í č í – Vstup do krajské soutěže zavedl hokejisty Blanska na led těžkého soupeře, Velkého Meziříčí, které bude jako každý rok usilovat i titul v lize. Ačkoli papírové předpoklady mluvily poměrně jasně, tak Dynamiters předvedli slušný výkon a i přes výhru 4:2 nemohou býti vyloženě nespokojení.

HHK Velké Meziříčí – Dynamiters Blansko HK 4:2

Branky a nahrávky: 5. Střecha T., 15. Rozmarín, 40. Bula, 58. Bula – 11. Košecký, 54. Šála

První třetina se rozběhla ve vysokém tempu a již v páté minutě se měnilo skóre. Po přihrávce Petra Vlašína a Filipa Střechy se prosadil Tomáš Střecha a poslal tak horácký klub do jednobrankového vedení. Hostující hokejisté dokázali odpovědět v na začátku jedenácté minuty, kdy dokázal využít možnosti ke skórování Jiří Košecký a přesným zásahem se postaral o první gól Dynamiters v sezóně.  Ještě do přestávky si však domácí vzali vedení zpět a to, když Petr Rozmarín uklidil puk do sítě po přihrávce Strnada. Po první třetině tak HHK Velké Meziříčí vedlo nad Blanskem 2:1.

Druhá perioda nabídla jen jednu branku a to těsně před jejím koncem, kdy se v přesilové hře prosadil domácí Bula a navýšil tak vedení svého týmu na tři branky. Do třetí části tak měli Dynamiters co dotahovat.

Závěrečná část utkání přinesla vyrovnanou podívanou, ve které se měnilo skóre až po její polovině. V 53. minutě využil nabídky od Marka Antala David Šála a svůj pokus umístil přesně za záda gólmana Šoustala. Dynamiters dlouho prahli po vyrovnání, které by jim dalo naději na body. Jejich akcie však definitivně pohřbila přesilovka domácích v závěru, kdy se prosadil opět Bula a uzavřel skóre na konečných 4:2. Blansko však předvedlo dobrý výkon a má na co navázat do dalších duelů.