Lekce z produktivity pro domácí. Blansko opět nestačilo na Minervu

8.9.2018

B l a n s k o – Druhý přípravný duel před nadcházející sezónou sice domácí zahájili slibně a po první periodě vedli nad Minervou 4:3. Zbývající dvě třetiny se však domácím prosadit nezdařilo a v celkovém součtu podlehli SKMB 4:7.

DYNAMITERS BLANSKO HK – SK MINERVA BOSKOVICE –  4:7

Branky a nahrávky: 5. Jílek (Sedláček), 11. Jílek, 18. Grünwald (Pilát), 20. Šála –  8. Pospíšil (Vágner), 8. Klaus (Krejčířík), 17. Špok (Šmíd), 23. Špok (Pelikán), 33. Špok, 40. Václavík (Šebek), 47. Klaus (Skácel, Václavík)

Úvodní změnu skóre ve druhém přípravném duelu Blanska mohl přinést hostující Skácel, ale z dobré pozice nedokázal dostat puk za Šenka. Podobně si počínal i o chváli později Filip Krejčiřík, jenž dostal puk přesně do předbrankového prostoru, ale ani on nenašel cestu za záda domácího gólmana. Domácí udeřili v přesilovce. Tomáš Jílek dostal pas na pravé křídlo, přesně zamířil a našel prostor v postoji brankáře Zrzy – 1:0. Srovnání měl na holi o pár minut později Radek Klaus, ale z pravé strany minul branku Blanska. O srovnání se postaral Erik Pospíšil, jenž dostal dostatek prostoru na středu pole a bekhendem propálil brankáře Šenka – 1:1. Netrvalo to dlouho a Boskovice vedly. Po střele od modré čáry zůstal kotouč ležet u branky Martina Šenka a Radek Klaus si věděl rady – 1:2. Domácí prahli po srovnání, ale ani šance Berky, Novosada, či Grünwalda k brance nevedly. Srovnat se tak povedlo až Tomáši Jílkovi, jenž svůj únik po levém křídle zakončil povedenou ranou – 2:2. Blansko pokračovalo v tlaku, ale brankáře Zrzu překonat nedokázalo. A přišel trest. V sedmnácté minutě se odrazil puk k Martinu Špokovi, jenž si věděl rady a poslal puk do sítě – 2:3. Do konce třetiny si Blansko vzalo vedení zpět. Nejprve se dostal k ostré ráně Tomáš Grünwald a přesně mířenou střelou srovnal stav duelu na 3:3. To nebylo vše, krátce před koncem periody si vzal kotouč David Šála a propálil Zrzu – 4:3!

Hosté vstoupili do druhé části utkání aktivně a prahli po srovnání. Domácí odolávali až do 23. minuty, kdy se k dorážce dostal Martin Špok a druhou brankou v zápase poslal svůj tým do vedení. Do velké šance se hnal David Jakubec, ale nedokázal zachytit dlouhý pas za defenzivní línii Boskovic. Oba týmy měly veliké problémy s přeností v rozehrávce. Pomalu ale jistě přebírali iniciativu hosté. Poslat svůj tým do vedení mohli Aleš Pelikán, ale na Šenka si nepřišel. Stejně dopadla i šance Pospíšila. Do dobré šance se tlačil Šála, ale nezvládl přesně zakončit svou šanci a Külzer, jenž nahradil Zrzu v brance SKMB, zůstal nepřekonán. Podobně si počínal i Tomáš Jílek, jehož pokus bekhendem skončil v lapačce hostujícího brankáře. Změna skóre přišla až ve 33. minutě, kdy si od mantinelu vybruslil Martin Špok a dobrou ranou zkompletoval hattrick – 4:5. V závěru třetiny prchl blanenské defenzívě Jiří Pospíšil a propasíroval kotouč za záda Šenka.

Ve třetí část vygradovaly emoce na obou stranách a diváci mohli být svědky několika potyček. Dobrou pozici na snížení si připravil Majola, ale jeho pokus si cestu do Külzerovy klece nenašel. Blansko pokračovalo v aktivní hře. Pátou branku Dynamiters mohl vsítit Jiří Novosad, ale počínal si podobně jako jeho kolega Majola a brankář Külzer zůstal nepřekonán. Zajímavá situace nastala po faulu Krejčiříka, jenž následně dostal osobní trest. Průtahy po udělení trestu způsobily poměrně značnou pauzu. Před polovinou třetiny přidaly Boskovice definitivní hřebíček do Blanenské rakve. Radek Klaus dokázal využít své pozice a svou druhou brankou v zápase dal skóre konečnou podobu 4:7. Diváci na ZS v Blansku viděli ještě boxerskou vložku v podání hostujícího Patrika Štancla a domácího Grünwalda. Ani druhý přípravný zápas tak neskončil výhrou domácích.