Domácí neporazitelnost pokračuje. Dynamiters přehráli Uherské Hradiště a připisují si další tři body!

16.11.2018

B l a n s k o – V jedenáctém kole zajíždělo na led Dynamiters Uherské Hradiště. Hosté sice šli ve 14. minutě do vedení, ale v závěru první části srovnal Berka a v prostřední části rozhodli domácí o výhře 4:2. Výborný výkon předvedl brankář Šenk a výrazně dopomohl ke třem bodům pro Blansko.

Dynamiters Blansko HK – HC Uherské Hradiště 4:2

(1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Berka (Jílek), 22. Vítek (Král), 28. Drenčko (Pilát, Král), 35. Drenčko (Vítek) – 14. Pavlůsek, 58. Červenka (Kršjak). Rozhodčí: Vepřek – Viskot, Czubaj. Vyloučení: 7:4, navíc Větřišek (UHH) 10 minut OT, Šrenk (UHH) TH. Hráč utkání: Michael Drenčko.

Sestava domácích: Šenk (Vystrčil) – Sedláček „C“, Hejduk, Němec, Pilát, Hanzlík, KakáčJakubec, Král, Drenčko, Vítek, Berka, Jílek, Hussein, Majola, Grünwald, Nohel, Antal, Nauš Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Paprník (35. Kubík) – Studený, Hrabec, Kojecký, Uhřiček, Lišaník, Lažek – Větříšek, Forman, Burša, Tomešek, Kotačka, Nohál, Pavlůsek, Kršjak, Jurča, Červenka, Šrenk. Trenér: Zdeněk Čech

Domácí Blansko v úvodu utkání hýřilo aktivitou a brankář Paprník se musel mít na pozoru. Ve čtrnácté minutě hráli domácí přesilovku, ale paradoxně inkasovali. Domácí defenzívě ujel Pavlůsek a dokázal dostat puk za Šenka. Ačkoli to už vypadalo, že první třetinu ovládnou hosté poměrem 0:1. 64 vteřin před koncem však prchl Tomáš Jílek s Miroslavem Berkou a ve vlastním oslabení dokázali vyrovnat na 1:1.V prostřední části předvedli svěřenci Martina Světlíka neuvěřitelnou krasojízdu a prokázali domácí sílu. Po dvou minutách hry se před brankáře natlačil Jiří Vítek a dotlačil kotouč za záda Paprníka. O šest minut později dostali Dynamiters k dispozici přesilovou hru. Král nabil na modrou Pilátovi, jehož střelu usměrnil mimo dosah brankáře Hradiště Michael Drenčko. Blanenští neměli dosta a brankář Paprník musel být ve střehu i nadále. I Šenk v bráně Blanska musel dávat pozor a několika skvělými zákroky podržel svůj tým. Pět minut před druhou pauzou vyhrál Jiří Vítek buly přímo na hůl Michaela Drenčka, který druhým gólem upravil na 4:1.

Závěrečnou třetnu odehrálo Blansko zkušeně, i přesto musel brankář Šenk několikrát vytasit skvělý zákrok a podpořit své spoluhráče. Dynamiters měli k dispozici pětiminutovou přesílovku po Šrenkově zkratu a krosčeku vůči čárovému rozhodčímu. Ta se Blansku příliš nepovedla a Kubík, jenž po čtvrté brance nahradil Paprníka nemusel zasahovat. Jedinou branku třetí části vsítil hostující Červenka, k němuž se odrazil puk před brankou a rychlou kličkou do bekhendu upravil na konečných 4:2.