Duel s Uničovem rozhodla třetí třetina

9.12.2017

Dynamiters Blansko HK 4:9 HC Orli Uničov

Branky a nahrávky: 22. Drenčko (Kazda, Antoňů), 29. Jílek (Pilát), 39. Berka (Pilát, Jílek), 58. Jílek – 11. Korhoň (Handl, Žajgla), 35. Žajgla, 37. Vrána (Čuřík), 38. Korhoň, 42. Fryč (Handl), 44. Vrána, 48. Čuřík, 52. Axman R. (Handl), 54. Korhoň.

Dynamiters v sobotu přivítali na svém ledě Uničov. Utkání to bylo dvě třetiny vyrovnané a napínavé. Blansko se dokonce dostalo do vedení a zásluhou výborně chytajícího Šenka to dlouho vypadalo, že by z tohoto utkání mohly být i nějaké body do domácí kasičky. Vše ovšem změnila třetí třetina, kdy iniciativu převzali hosté a nedopřáli Dynamiters ani malý kousek ledu.

Otevřít skóre duelu mohl domácí Navrátil, jenž po vyhraném vhazování pálil od modré čáry. Axman sice neviděl zcela optimálně, ale i přesto si s jeho ránou poradil. Uničov začal hrozit až v přesilové hře, kdy se na levé straně utrhl Lubomír Korhoň, ale jeho ránu dokázal Šenk zlikvidovat a poradil si i s následnou dorážkou. I Axman se však musel otáčet. Po návratu z trestné lavice na něj uháněl Drenčko, jenž se pokusil obkroužit klec a zasunout za bezmocného brankáře. Povedla se mu jen ta první část, neboť po obtočení poslal kotouč do brankoviště, kde jej nikdo z domácích nedokázal dopravit do sítě. V podstatě obratem prchal na Šenka v bráně Dynamiters hostující Čuřík, ale jeho ránu Šenk vytěsnil vedle levé tyče. Ten samý hráč zahrozil i o minutu poději, kdy pálil z pravého kruhu, ale i tentokrát si Šenk poradil.

Šenk byl hvězdou domácího týmu i o několik minut později, kdy Uničov doslova okupoval blanenskou branku, ale gólmanská hvězda domácích si věděla rady a všechny pokusy hostí pochytala. Zabránit gólu již Šenk nedokázal v jedenácté minutě, kdy se po střele od modré prosadil z dorážky Lubomír Korhoň. V psychickém týrání hostujících hokejistů pokračoval Šenk i nadále. Nejprve zlikvidoval střelu i dorážku hostujícího kapitána a podobně si počínal i při samostatném úniku jednoho z hostujících útočníků. Domácí mohli srovnat v samotném závěru, kdy Hussein hledal před prázdnou brankou Berku, ale ten bekhendem minul hostující klec.

Ve druhé dvacetiminutovce naskočilo Blansko svižně na svého soupeře a aktivita brzy přinesla své plody. Dvě minuty po začátku třetiny Dynamiters využili přesilovku a srovnali tak na 1:1. Od modré vypálil Marek Antoňů, Axman jeho střelu vyrazil jen před sebe, kde stál Michal Drenčko a ten bekhendem poslal kotouč do sítě. To ovšem nebylo ze strany domácích vše a v devětadvacáté minutě se Blansko dostalo do vedení. Pilát napřáhl na modré čáře ke střele. Jeho ránu tečoval těsně před brankářem Axmanem Tomáš Jílek. S touto situací nemohl brankář Orlů vůbec nic dělat.

Poté však Dynamiters udělali několik chyb a hra se otočila na druhou stranu. Orli nejprve vyrovnali ve třicáté čtvrté minutě, když chyby v rozehrávce domácích využil hostující kapitán, Petr Žajgla a střelou k bližší tyči překonal Šenka. Uničov tato branka nastartovala a ve třicáté sedmé minutě se dostali hosté do vedení. Čuřík vybojoval kotouč pro Marka Vránu, který zakončil svůj brejk mezi betony Šenka. To ovšem nebylo vše a za půl minuty se Orli dostali již do dvoubrankového vedení. V ponechané výhodě se kotouče ujal na pravé straně brankoviště Lubomír Korhoň a přesnou střelou do bližší šibenice rozvlnil síť. Blansko se však nevzdalo, uklidnilo hru a minutu před koncem periody využilo přesilovku. Střelu od modré čáry v podání Piláta tečoval Miroslav Berka a snížil na rozdíl jediné branky. Po druhé třetině tak Blansko prohrávalo s Uničovem 3:4.

V závěrečné části hry se domácím nedařilo téměř nic. Hned ve druhé minutě periody obdrželi pátou branku. Jakub Fryč nahazoval kotouč z pravého křídla před branku a někdo z domácích jej usměrnil za záda Šenka. Poté se obrana Blanska začala hroutit. Marek Vrána si vyjel z rohu až před Šenka a poslal mu kotouč mezi betony. Orli byli nezastavitelní a v osmačtyřicáté minutě opět skórovali. Po několika dorážkách na brankovišti zůstal ležet kotouč vedle betonu Šenka a tam si jej našel Jakub Čuřík, jenž poslal touš do sítě. Za další čtyři minuty hosté vstřelili již osmou branku.Po křižném pasu Handla se prosadil Roman Axman. Definitivní tečku za ofenzivním běsněním Uničova dal Lubomír Korhoň. Ten dostal obrovské množství prostoru na pravém kruhu a vymetl levou šibenici.

Menší úlevou mohl být proměněný nájezd Tomáše Jílka v osmapadesáté minutě, ale tato branka pouze kosmeticky upravila nepříjemný výsledek 4:9, který přitom mohl vypadat zcela jinak, kdyby Dynamiters nepropadli v závěrečné třetině.

Autor: Jiří Komárek, Kryštof Severa