Dynamiters Blansko HK vs. HC Štika Rosice – 3:2

5.12.2015

Ve čtvrtek 3. 12. nastoupili hokejisté Blanska na domácím ledě proti soupeřovi z Rosic. Rosické Štiky se nachází ve spodní části tabulky a jsou hlavním soupeřem Blanska v boji o postup do play-off. Rosice přijely se šňůrou pěti porážek v řadě a chtěly tuto situaci zvrátit. To Blansko nastupovalo do zápasu posilněno porážkou Uherského Hradiště 5:1 a chtělo na toto vítězství navázat a odlepit se tak ode dna tabulky.

Od prvních minut se Dynamiters tlačili do útoku. Chtěli vstřelit rychle branku, aby tak překvapili soupeře a ukázali mu, kdo je domácí tým. Hned do jedné z velkých příležitostí se dostal kapitán Ivo Kuběna, ale brankáře Rosic nedokázal z blízka prostřelit. Úvodní tlak domácích, ale brzy polevil a hra se začala vyrovnávat. Na druhé straně se prosmýkl kolem mantinelu hostující Hakl, ale na Jarmila Vlacha v domácí svatyni nevyzrál. To ale nemuselo hosty mrzet, protože už ve čtvrté minutě šli do vedení zásluhou Ščerbana, který dostal přihrávku zpoza branky na vrchol kruhu a zamířil přesně. Dynamiters se z branky rychle oklepali a zase přitlačili na pilu v útoku. Bohužel ke gólu to nevedlo a navíc dvakrát musel hasit požár Jarmil, když se na něj řítili hosté po chybách v blanenské obraně. Jarmil domácí tým podržel jistými zákroky a nedovolil Rosicím odskočit.

Na začátku druhé třetiny to bylo jako na houpačce. Blansko dostalo hned na začátku periody výhodu přesilové hry, kterou ve třetí minutě zužitkovalo. To po střele Petra Stejskala dorážel puk za záda Zavadila Lukáš Zukal. Neuběhala ani minuta a Blansko šlo do vedení, když přesně zamířil Tomáš Jílek. Skóre 2:1 nevydrželo svítit na tabuli ani minutu a Rosice přišly s odpovědí. Po buly v obranném pásmu Rosic se prodral přes naše obránce Krobauer, a sám ujížděl na Jarmila. Ten se snažil útočníka vybruslit, ale Krobauer si počínal zkušeně a zavěsil. Po takovém hektickém začátku se obě mužstva zase začala soustředit na obranu a skóre 2:2 vydrželo až do druhé přestávky.

V poslední části chtěly oba týmy strhnout výsledek na svoji stranu. Příležitostí k tomu bylo na obou stranách víc než dost, ale vždy skončil puk v moci brankařů. Až v polovině třetiny se povedlo Davidovi Kazdovi z dorážky dopravit puk do branky a Blansko se mohlo radovat z vedoucího gólu. Teď se už Dynamiters nikam nehrnuli a soustředili se především na bránění výsledku. Rosice ke konci zápasu odvolaly brankáře a v šesti se snažily probít přes blanenskou obranu. Ta nápor udržela a zápas tak Blansko dovedlo do vítězného konce.

Opět jsme vybojovali cenné tři body, které nás zařazují do bojů o play-off a co víc, pomohly nám odrazit se ze dna tabulky na průběžné osmé místo. Pomyslného „Černého Petra“ jsme předali Uherskému Hradišti. Věříme, že už se na konec tabulky nepodíváme.
V neděli 6. 12. jedeme bojovat o další body do Uherského Ostrohu. Doufejme, že poslední dvě výhry dodaly našim klukům hodně sil nejen fyzických, ale i psychických a předvedou v Ostrohu opět bojovný a srdnatý výkon. Držte jim palce a přijďte nás opět podpořit do hlediště už 12. 12. v sobotu, kdy přivítáme od 18:00 na zimním stadionu v Blansku Uherský Brod.