Dynamiters Blansko HK vs. HC Uherské Hradiště – 5:1

1.12.2015

V sobotu 28. listopadu pokračovala Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína čtrnáctým kolem. Blansko na domácím ledě přivítalo celek z Uherského Hradiště. Hradiště se nachází také na konci tabulky, a tak Blansko mělo před sebou těžký úkol. Vyhrát!

Od prvních minut ukazovali Dynamiti, kdo je domácí mužstvo a svého soupeře nepouštěli ke slovu. Nenechávali Hradiště vydechnout, a když se přeci jen vyskytla nějaká chybička ve hře, mohlo se Blansko spolehnout na Martina Šenka v brance. Herní převahu přetavili blanenští v branku v osmé minutě první třetiny, když se trefil Tomáš Jílek. Obě mužstva se do konce třetiny ještě několikrát dostaly do slibných příležitostí, ale skóre se neměnilo.

Druhá třetina byla opět v režii Blanska. Dynamiti navázali na předchozí dějství a nedávali tak Hradišti velké naděje k vyrovnání. Snad největší příležitost měli hosté, když rozhodčí poslal Blansko do tří, ale nabídnutou výhodu soupeř neproměnil a Blansko bylo opět na koni. Ve třicáté šesté minutě navýšil náskok Blanska jeho kapitán Ivo Kuběna, od kterého to nebylo tento večer poslední slovo. Dynamiters po tomto gólu trošku polevilo v koncentraci a tak Hradiště převzalo otěže hry do svých rukou. Hra se obrátila, ale v brance Blanska stál výborný Martin, který kryl všechny pokusy hostů a držel tak vítězné naděje až do konce třetiny.

Do třetí třetiny nastupovali poprvé v letošní sezóně domácí se dvoubrankovým náskokem. Úkolem bylo náskok udržet a nejlépe ještě přidat nějakou pojistku. Tento plán zkusil narušit v desáté minutě třetiny Lažek, který dorazil puk do prázdné brány a snížil tak na 2:1 z pohledu Blanska. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Za necelou minutu a půl se v přesilové hře prosadil krásnou ránou pod víko Marek Antoňů. To byl jeden z posledních „hřebíků do rakve“ hostů. Ty poslední zaklepl Ivo Kuběna, který se do konce zápasu trefil ještě dvakrát a zkompletoval svůj hattrick. Nutno dodat, že poslední trefu zaznamenal Ivoš v oslabení Blanska. Krásné a důležité vítězství 5:1.

Povedlo se udělat jeden velice důležitý krok k záchraně sezóny v podobě postupu do play-off. Celé mužstvo podalo výborný bojovný výkon, ubránilo dvě dvojnásobné přesilovky a ukázalo, že umí zapnout ve vypjatých situacích. S dobrým výkonem kolektivu vystupují i jednotlivci a i tento zápas nebyl výjimkou. Vyzdvihnout musíme výkony především třech hráčů a to brankáře Martina Šenka, který podržel mužstvo v důležitých situacích za stavu 1:0 a 2:0, kapitána Iva Kuběny, který zaznamenal hattrick a v neposlední řadě i Marka Antoňů, který k bezchybnému výkonu v obraně přidal ještě gól a dvě nahrávky. Jen tak dál!! Už ve čtvrtek 3. 12. nás čekají Rosice. Zápas se odehraje na zimním stadionu v Blansku v 18:00. Bude to opět velice důležitý zápas, který může Dynamiters dostat ze dna tabulky. Přijďte opět podpořit Dynamiters Blansko a pomoci jim navázat na sobotní vítězství. Těšíme se na Vás.