Dynamiters Blansko HK vs. HHK Velké Meziříčí – 1:4

2.11.2015

V sobotu 31. 10. pokračovala Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína devátým kolem, které tak uzavíralo první čtvrtinu soutěže. Dynamiters Blansko přivítalo na domácím ledě soupeře z Velkého Meziříčí. V posledních zápasech Dynamiti předvedli, že hokej nezapomněli hrát a hrozivý začátek soutěže začínají pomalu napravovat. Na Velké Meziříčí nastupovali blanenští hokejisté povzbuzení první tříbodovou výhrou v této sezóně, kterou si přivezli z Uherského Brodu. Navíc se konečně také naši kluci sešli v hojném počtu, takže zápas začínali na tři kompletní pětky.

Od první minuty však byli vidět pouze hostující hokejisté. Dynamiti působili jako by jim „zvlhnul prach“. U spousty volných kotoučů byli o krok později, osobní souboje prohrávali a hostujícího brankáře snad ani nezaměstnali. To hokejisté z Meziříčí čile kombinovali a valili se s jedním útokem za druhým na domácího Jarmila Vlacha. Ten za celou první třetinu, ale povolil soupeři skórovat pouze jednou a to v osmé minutě, kdy hostující Křenek vyslal ze skrumáže nechytatelnou střelu pod horní tyčku. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1. Nic hrozného na to s jakou hrou se prezentovali domácí.
Ovšem vstup do druhé třetiny se Dynamiters vůbec nepovedl. Už v první minutě druhé třetiny darovali blanenští Velkému Meziříčí možnost samostatného nájezdu, který, byť se štěstím, hosté proměnili. Za další dvě minuty přidalo Meziříčí třetí branku. A do páté minuty, po krásné kombinaci v přesilové hře Meziříčí stačili zvýšit svoje vedení na 0:4. To už bylo moc a trenér Grünwald si vzal oddechový čas, aby s danou situací něco provedl. Stáhl hru na dvě formace a Blansko se vrhlo zpět do zápasu. Během několika minut se dostali naši borci do tempa a hru vyrovnali. Začínali si vytvářet šance a hrát agresivnější hokej. Chybělo jim ale také trošku toho štěstíčka, to když si Stanislav Sedláček s Ivem Kuběnou vyměnili puk a Sedláček z první rozezvonil pouze tyč. Nakonec se však Blansko branky přece jen dočkalo a to když David Jakubec šikovně tečoval střelu Patrika Němce. Na úplném konci třetiny se dokonce před meziříčskou brankou objevil úplně sám Petr Bažant, ale ani z následné dorážky brankáře hostí nepřekonal.
Nastavený obraz hry z druhé poloviny druhé třetiny pokračoval i v poslední periodě. Blansko se tlačilo dopředu a snažilo se ukrajovat třígólové manko. Velké Meziříčí si však zkušeně hlídalo svůj náskok a z protiútoků hrozilo dalším navýšením. Blízko snížení byl znovu Stanislav Sedláček, který zachytil rozehrávku Meziříčí, ale jeho pokus těsně minul horní růžek branky. Ke konci třetiny ještě zahrozil Zdeněk Němec střelou bez přípravy při dvojnásobné přesilovce domácích, ale i tento pokus vyšel naprázdno. A tak další gól nepadl a skóre 1:4 vydrželo až do závěrečné sirény.

Bohužel se nepodařilo blanenským navázat na vítězství z Uherského Brodu, ale zlepšeným herním projevem dávají naději na lepší časy. Dobré je, že to naši kluci za stavu 0:4 nevzdali a zabrali a zkusili zápas ještě otočit. Znovu ale doplatili na koncovku, která je poslední roky alfou a omegou tohoto mužstva.
Máme první čtvrtinu soutěže za námi, zisk pouze šesti bodů není vůbec oslnivý, ale věříme v lepší zítřky a budeme držet pěsti, aby forma Dynamiters šla jenom vzhůru. Další zápas bude opět domácí utkání, v němž Dynamiters Blansko HK vyzve HC Spartak Velkou Bíteš, která se zatím drží na druhém místě v tabulce. Určitě naše kluky důkladně prověří, ale Dynamiti budou bojovat zuby nehty, aby urvali s tímto silným soupeřem body. Přijďte se tedy podívat a podpořit je v sobotu 7. 11. v 18:00 na zimní stadion v Blansku. Budeme se na Vás těšit!!!