Dynamiters dotáhli se Štikami čtyřbrankovou propast a rozhodovaly až nájezdy

2.9.2017

Dynamiters v sobotu poprvé nastoupili na led proti Štikám z Rosic. První periodu domácí prohráli 1:4, ale postupně se dostávali do hry a nakonec se jim podařilo díky jejich bojovnosti vyrovnat a dotáhnout duel až do samostatných nájezdů.

Štiky vlétly na led jako do rybníka a hned v první minutě otevřely skóre utkání, když útočník hostů na pravém kruhu pro vhazování trefil puk z první a střela letěla přímo do horního růžku branky. Dynamiters po rychlém začátku uklidnili hru a hráli přesilovku, ale po chybě obrany se dostal osamocený hráč Rosic až před Šenka. V první chvíli se zdálo, že má gólman vše pod kontrolou, ale poté se objevil kotouč za brankovou čarou a rozhodčí tuto situaci uznali jako gólovou. Bohužel to nebyla poslední branka, kterou hosté vstřelili. Soupeř dokázal využít ještě dvě velké šance a Štiky vedly již 4:0. Domácí po této brance však začali hrát aktivněji a dostávali se do slibných příležitostí. Dvě minuty před koncem třetiny dostal touš na hokejku Stanislav Sedláček, jenž propálil nekompromisní střelou gólmana soupeře. Do konce periody již žádná další branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:4.

foto4

Druhá třetina měla zcela jiný scénář. Po několika menších rvačkách a tvrdších osobních soubojích se hra pořádně vyostřila. Týmy hrály svižný hokej plný šancí. Blansko střídalo gólmany a za Šenka nastoupil Jarmil Vlach. Asi největší neproměněnou příležitost měl Vystrčil, který ujel osamocen na brankáře hostů, ale trefil pouze jeho lapačku. Tuto nevyužitou příležitost si však vynahradil tři minuty před koncem třetiny, kdy byl už mnohem úspěšnější a díky Jiřímu Vystrčilovi prohrávali Dynamiters jen o dvě branky. Hosté si však rychle vzali náskok zpět. Jeden z útočníků Rosic prostřelil z pravého kruhu Vlacha mezi betony. Tento obdržený gól si však odčinil minutu před koncem druhé dvacetiminutovky, když zpacifikoval soupeřův nebezpečný pokus o blafák.

Do třetí třetiny nastoupili domácí se značnou vervou a odhodláním vyrovnat. Snížit se jim povedlo v přesilovce. Nejprve měl šanci Král, který prokličkoval až před branku a octl se tváří v tvář muži hájící svatyni Štik, ale těsně minul. Hned vzápětí však operoval před brankou Tomáš Jílek, který po přihrávce nasměroval kotouč za brankovou čáru a snížil na 3:5. O chvíli později měl velkou šanci Bílý, který se probojoval do samostatného úniku, ale brankář hostů přečetl jeho úmysl a zneškodnil blafák útočníka v modrém. Dynamiters postupně začali přebírat kormidlo hry a dotahovat soupeře. Tomáš Jílek využil přesilovku svého týmu, když vstřelil svižnou střelou zápěstím kontaktní branku. Hráči Blanska se poté vrhli na soupeře jako vlk na ovci a nedali jim ani centimetr ledu bez boje. To vše vedlo k vyrovnání tři minuty před koncem periody, kdy zmatku před brankou využil Matouš Král a dorazil touš za brankovou čáru. V základní hrací době jsme se nedobrali vítěze a došlo až na samostatné nájezdy, ve kterých ovšem měli více štěstí hosté a konečný výsledek Dynamiters-Štiky je 5:6 po samostatných nájezdech.

Autor: Jiří Komárek