Dynamiters nedali Uničovu šanci a připisují si další tři body

4.11.2018

B l a n s k o – V devátém kole hostilo Blansko třetí tým tabulky – Orli Uničov. Dynamiters předvedli výborný výkon a už v první třetině nakročili k výhře. Dvěma góly se prezentoval Miroslav Berka.

Dynamiters Blansko HK – HC Orli Uničov 5:2

(3:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Berka (Hanzlík), 5. Drenčko, 6. Jakubec (Sedláček, Berka), 24. Král (Drenčko), 57. Berka (Pilát) – 49. Žajgla, 52. Sršeň (Korhoň). Rozhodčí: Kolečkář – Bernard, Karpíšek. Vyloučení: 10:4, navíc Berka (DYN) 10 minut OT, Fryč (UNI) 10 minut OT, OK a TH.

Sestava domácích: Šenk – Sedláček, Hanzlík, Němec (A), Pilát, Antoňů (C), Hejduk – Jakubec, Jílek, Berka, Drenčko, Vítek, Král, Antal, Majola, Nohel, Grünwald, Hussein (A) Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Axman (Sedlář) – Paška, Kolovratník, Fryč, Halouska, Navrátil – Dobrý, Kavulič, Beier, Sršeň, Korhoň, Navrátil, Klíč, Žajgla. Trenér: Ondřej Kavulič

Dynamiters měli úvod do zápasu jako z říše snů. V páté minutě se utrhl hostující defenzívě Miroslav Berka a povedeným blafákem nedal brankáři Uničova šanci. O dvacetpět vteřin později to bylo o dvě branky. Michael Drenčko se zmocnil kotouče na pravém kruhu a střelou k bližší tyči propálil uničovského brankáře podruhé – 2:0. Dynamiters pokračovali v aktivní hře a šest minut po začátku vedlo Blansko 3:0, když se prosadil David Jakubec.  Čtvrtou branku mohl přidat Jílek, ale ačkoli svůj nájezd v oslabení dotáhl do úspěšného konce, tak se sudí Kolečkář rozhodl branku neuznat a pro mnoho lidí na stadiónu nepochopitelně vyloučil domácího Berku.

Druhá třetina byla o poznání klidnější. Blansko pokračovalo v aktivní hře a několikrát várazně ohrožovalo branku Axmana. Ten však dokázal odolávat jen necelé čtyři minuty, kdy se na brankovišti zorientoval Matouš Král a přesnou střelou upravil na 4:0. Více druhá třetina nenabídla a do poslední části vstupovali domácí s vedením o čtyři branky.

Jednoznačně nejzajímavější se stala třetí třetina. Domácí dlouho čelili náporu hostujícího týmu, který prahl po snížení, čehož se mu ve 49. minutě povedlo dosáhnout. Žajgla dotlačil kotouč do branky přes Šenka a rozhodčí Kolečkář sporný gól uznal. Ve dvaapadesáté minutě to bylo už jen o dva góly. Hezkou přesilovkovou kombinaci zakončil Sršeň a překonal Šenka podruhé. POsledních pět minut přineslo drtivý tlak Uničova, který získal početní převahu o dva hráče a navíc odvolal brankáře. I v dvojnásobné početní nevýhodě dokázal na modré čáře vybojovat puk Marek Pilát a ujet vstříc prázdné brance. Jeho pokus skončil na tyči, ale naštěstí se odrazil k Miroslavu Berkovi a ten svým druhým gólem pojistil výhru – 5:2.