Fantazie! Blansko porazilo Břeclav a připisuje si první tři body!

30.9.2018

B l a n s k o – V rámci čtvtého kola krajské soutěže hostili Dynamiters nepříjemného soupeře, Lvy Břeclav. Po bezbrankové první třetině se oba týmy prosadily v prostřední části a následné rozuzlení v závěrečné periodě přineslo výhru Blanska poměrem 5:4. Hattrickem se prezentoval Tomáš Jílek.

Dynamiters Blansko HK – HC Lvi Břeclav 5:4

Branky a nahrávky: 26. Drenčko (Král), 36. Pilát (Drenčko, Antoňů), 42. Jílek (Hanzlík, Jakubec), 52. Jílek (Jakubec), 58. Jílek (Antal) – 27. Klimovič (Papp), 29. Lenkovič (Hrdatý), 35. Klimovič (Papp), 48. Rýpar (Průdek)

První část duelu proti Břeclavi začala neuvěřitelným tempem. Hned z kraje třetiny si Blansko vytvořilo dvě tutovky. Nejprve se po pravém křídle prosmýkl Tomáš Jílek, jehož pokus vyrazil Král do ochranné sítě, o malý moment později napřáhl na modré Košecký a hostující brankář jeho pokus vytěsnil mimo prostor tří tyčí. Břeclav se dokázala dostat do šancí zejména z brejků, po jednom z nich zívala na Rýpara prázdná branka, ale Vlach se dokázal přesunout a jeho pokus zastavit. Tlak si hosté vytvořili v přesilové hře po faulu Hejduka, ale kotouč za brankáře Blanska dostat nedokázali. První branku mohl vstřelit agilní Drenčko, ale jeho teč střely od modré čáry skončila vedle. Podobně si počínal i při akci na pravém křídle, kdy svou dělovkou orazítkoval mantinel za hostující brankou. I Dynamiters dostali k dispozici přesilovku, ale střely Košeckého a Jílka nenašly cestu za Krále. První třetina tak branku nepřinesla.

Z kraje druhé části mělo domácí Blansko k dispozici přesilovku pěti proti třem, ta se však příliš nezdařila a jediným nebezpečným pokusem z pohledu domácích, byla střela Jakubce z velkého úhlu. Hra se otočila a zahrozit mohla Břeclav, ale její snažení utnul Hanzlík faulem a začaly se dít věci. Vyhozený kotouč si převzal Michal Drenčko a po vyjetí zpoza branky poslal kotouč za Krále. Bohužel radost domácích netrvala dlouho. Již pro necelé minutě slavili hosté, když se prosadil Klimovič, jenž dostal puk za záda Vlacha. O pár okamžiků později už Břeclav vedla. Lenkovič přejel modrou čáru a jeho projektil zastavila až síť v brance Blanska. Hosté byli na koni a dokázali přidat třetí branku, když kotouč na brankovišti dorazil Klimovič. Dynamiters se nevzdali a 4 minuty před koncem třetiny snížil po krásné akci Marek Pilát, jenž zakončil souhru svých spoluhráčů Drenčka a Antoňů. V závěru se do šance dral Hanzlík, ale po jeho šanci nikdo z domácích puk do sítě nedorazil.

Závěrečnou část mohl odstartovat gólem hostující Gabriška, ale rozezvučel jen tyč. Dobrou příležitost si vypracoval Tomáš Jílek, ale i on trefil jen konstrukci branky. Mrzet ho to však nemuselo. Ve 42. minutě mu na brankovišti přiťukl kotouč Jakubec a domácí snajpr srovnal. Strhnout vedení na stranu Blanska mohl Sedláček, ale jeho dělovka prosvištěla mimo branku. Skóre se opět měnilo ve 48. minutě, kdy Rýparova rána od modré změnila směr o něktrou z hokejek domácích a zapadla do Vlachovy klece. Blansku se povedlo srovnat ve chvíli, kdy to nikdo nečekal. Ve vlastním oslabení prchla hostující defenzívě dvojice Tomáš Jílek – David Jakubec. Druhý jmenovaný sice první šanci neproměnil, následně však našel Jílka, jehož technickou střelu zastavila až síť Krále. Vedení měl na hokejice domácí Matouš Král, který dostal k dispozici trestné střílení, ale jeho efektní zakončení postrádalo efektivitu. Bohužel pro domácí fanoušky proměnit nedokázal. Do dobré šance dostal nabito i Jílek, ale tři minuty před koncem odmítl hattrick a trefil jen gólamana hostí. Rozhodující okamžik utkání přišel v 58. minutě. Tomáš Jílek se na pravém křídle dostal ke kotouči a elegantně dokázal procpat kotouč výstrojí břeclavského strážce svatyně, čímž přiřknul vítězství domácím. Blansko tak porazilo Břeclav a připisuje se první tři body v sezóně.