HC Spartak Uherský Brod vs. Dynamiters Blansko HK – 4:5

31.10.2015

Ve sváteční den 28. 10. vyrazili Dynamiti do Uherského Brodu. Po zlepšených herních výkonech z předešlých dvou zápasů, které přinesly i bodový zisk, chtěli blanenští hokejisté potvrdit svoji výkonnost i na ledě Uherského Brodu. Ten se hřál na čtvrtém místě tabulky a nepřipouštěl si, že by s týmem Dynamiters měl mít problémy a spíše se těšil na vylepšování si statistik. To se ale většinou nevyplácí.

V první třetině působili Dynamiters, jakoby ještě seděli v autobuse. Jejich pohyb byl minimální a u všech kotoučů byli o krok později. Toho využili domácí a už ve třetí minutě šli do vedení. Avšak po tomto gólu bylo velice zřejmé uspokojení a podcenění svého soupeře ze strany Spartaku. Takže se nehrál nijak pohledný hokej. Vytvořené šance vždy končily v moci brankářů.

Nástup do druhé třetiny se povedl lépe blanenským. Po dvou a půl minutě vyrovnali Dynamiti skóre zásluhou Marka Piláta. Naši kluci zlepšili pohyb oproti první třetině a tím se dostávali do více brankových příležitostí. Produktivní byli ale domácí. V polovině zápasu navýšili skóre o dvě branky a dostali se tak do vedení 3:1. Dynamiters však nesložili zbraně. Trpělivě hráli svoji hru a čekali na chyby soupeře. A i když měli několik příležitostí zkorigovat výsledek, do kabin se šlo za nezměněného stavu.

Začátek třetí třetiny opět patřil Blansku. V nabídnuté dvojnásobné přesilovce se prosadil Petr Bažant. Na tuto branku ještě domácí stačili odpovědět. Ale stav 4:2 nevydržel dlouho. Už v páté minutě poslední periody se skóre na tabuli měnilo a to zásluhou Davida Kazdy. Tři minuty na to využil zmatku domácích před vlastní bránou Ivo Kuběna a šikovně nastřelil brusli obránce, který si tak vstřelil vlastní vyrovnávací branku. Soupeř začal být nervózní a svoji nespokojenost dával najevo především nečistou hrou, za kterou dával Dynamiters několik příležitostí strhnout vedení na svoji stranu. To se nakonec povedlo.  Po přihrávce Grünwalda do prázdné branky posouvá Dynamity do vedení Ivo Kuběna. Do konce zbývá devět minut. Blansko se brání zuby nehty. Výborný Martin Šenk drží naděje na první vítězství i po samostatném úniku jednoho z domácích. Siréna nás osvobozuje a můžeme slavit první vítězství za tři body v této sezóně!!!

I když výkon Blanska nebyl jeden z těch top, na soupeře z Uherského Brodu stačil a za to patří velký dík našim borcům, kteří se tak odlepili z poslední příčky. Za zmínku také stojí výkon rozhodčího Antonína, který nepodlehl tlaku domácích hráčů a ani fanoušků a zápas odpískal s přehledem.

Věříme, že forma a štěstí Dynamiters zůstane přilepená na hokejkách a bruslích hodně dlouho a my se budeme moct tak těšit z dalších vítězství.

Další zápas odehrají Dynamiti proti Velkému Meziříčí už tuto sobotu 31. 10. V 18:00 na zimním stadionu v Blansku. Přijďte si zpříjemnit sobotní podvečer a podpořit Dynamiters Blansko. Těšíme se na Vás!!