HHK Velké Meziříčí vs. Dynamiters Blansko HK – 5:0

29.9.2016

Ve středu 28. 9. zavítali hokejisté Blanska na led obhájce titulu Krajské ligy Velkého Meziříčí. V předchozím utkání proti Kroměříži inkasovali Dynamiti pět branek a i přes slušný výkon byl rozdíl ve výsledku propastný. Do Velkého Meziříčí tak odjížděli naši kluci s odhodláním odčinit vysokou porážku.
Od první minuty drželi otěže zápasu právě Dynamiters. Vytvořili si několik brankových příležitostí, ale opět je v rozhodujících chvílích zklamala koncovka. S ubíhajícím časem a neproměněnými šancemi se opaření domácí začali dostávat do zápasu. Blansko však spolehlivě jistil Martin Šenk v brance. Po bezbrankové první periodě nemohli být diváci unudění, protože se hrál rychlý hokej, kterému vydatně přispívá i tamní malé rozměry hřiště. Gólu se diváci dočkali až 23. minutě, kdy skóre otevřel domácí Štěpánek. Blansko bohužel na úvodní branku domácích nedokázalo odpovědět, ale ani nedovolilo odskočit Meziříčí na větší brankový rozdíl. Bohužel těsně před sirénou opět Dynamiti doplatili na individuální chyby a do kabin se šlo za stavu 2:0.
Do poslední části vstupovali naši kluci s odhodláním vyrovnat výsledek a zápas zdramatizovat, ale tři branky domácích, rozdělených do prvních šesti minut třetí části, jejich snahu naprosto rozmetaly. Za stavu 5:0 si vzal trenér Grünwald oddechový čas, aby uklidnil své mužstvo a aby výsledek nebyl ještě vyšší. To se nakonec povedlo a výsledek 5:0 vydržel až do závěrečné sirény.
Jako v předchozím zápase největší slabinou Dynamiters byla koncovka a nakonec i klukovské individuální chyby, které soupeř trestá. Stále je na čem pracovat!
Věříme, že se kluci z dalšího „búra“ rychle oklepou a v sobotu 1. 10., kdy nás čeká první okresní derby proti Boskovicím, podají stoprocentní výkon a svého rivala potrápí a porazí. Zápas se odehraje na ZS v Blansku jako obvykle v 18:00. Tímto Vás zveme do hlediště a těšíme se na Vás.