Hrací systém soutěže

Hrací systém Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína

Soutěž řídí: KVV JM ČSLH
Počet účastníků: 13

Technické podmínky

  • V první polovině základní části (1-13) nastoupí domácí týmy ve světlých dresech, ve druhé polovině (14-26) se domácím fanouškům ukáží v dresech tmavých.
  • V případě nutnosti je povinností domácích změnit barvu dresů.
  • Hráči nastupující v baráži musí mít odehráno min. 50% utkání v základní části (sčítá se počet startů za družstvo juniorů případně dorostu či mužů v daném klubu).
  • U brankáře se do tohoto počtu utkání započítávají i ta utkání, ve kterých byl uveden v zápise o utkání, aniž by zasáhl do hry.
  • Podmínku 50% odehraných utkání za příslušný klub nemusí splnit ten hráč, který získal oprávnění hrát za klub do 15.12.2016 a v následujícím období nesehrál žádné soutěžní utkání za jiný klub.

Hrací systém

Základní část: Dvoukolově každý s každým.

  • Tříbodovým systémem dle SDŘ čl.403.
  • V případě nerozhodného výsledku, po 3 minutové pauze bez úpravy ledové plochy, následuje 5 minutové prodloužení 3 na 3, brankáři na prodloužení mění strany.
  • V případě nerozhodnutí následují 3 samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle SDŘ 406.

Play off:

  • Čtvrtfinálová, semifinálová a finálová utkání se hrají na DVĚ VÍTĚZNÁ utkání, přičemž lépe postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje jako domácí první a třetí utkání. Utkání se hrají dle SDŘ 406 a 407.
  • V případě nerozhodnutého výsledku, po 3 minutové pauze bez úpravy ledové plochy, následuje 10 minutové prodloužení 4 na 4, brankáři na prodloužení mění strany.
  • V případě nerozhodnutí následuje 5 samostatných nájezdů k určení vítěze utkání dle SDŘ 406.
  • Čtvrtfinálové dvojice se určí z mužstev, která se umístí na 1. – 8.místě konečné tabulky.
  • Semifinálové dvojice budou určeny ze závěrečné tabulky po základní části.
  • Fináloví soupeři vzejdou ze čtvrtfinálových a semifinálových vítězů.
  • Pořadí F1 a F2 bude určeno ze závěrečné tabulky po základní části.

Postup:

  • Vítěz po play off má právo postupu do kvalifikace o II.Ligu ČR s Moravskoslezskou a Olomouckou skupinou na dvě utkání.

Sestup:

  • Ze soutěže se nesestupuje.

Startují:

  • Hráči narození do 31.12.1996,
  • Mladší hráči po splnění ustanovení čl.219 SDŘ.
  • V utkání mohou hrát max. 3 hráči na střídavé hostování z vyšších soutěží za podmínek uvedených v přestupních řádech.
  • Počet juniorů (hráči narozeni v roce 1996 a mladší) v utkání není omezen.
  • Počet hráčů, kterým se povolí hostování do klubu, není omezen.
  • Povinností technických vedoucích je tyto hráče označit v zápise o utkání za jménem patřičným článkem z přestupního řádu označeném na registračním průkaze hráče.
  • V kvalifikaci o II. ligu upravuje start hráčů Rozpis soutěže II. ligy ČR.

Hrací dny:

  • středa, čtvrtek, sobota, neděle a státní svátky

Začátky utkání:

Účastníci Místo konání Pevné začátky
1. HC SPARTAK Uherský Brod Uh. Brod čtvrtek 18.00, sobota 17.00
2. HHK Velké Meziříčí Velké Meziříčí středa 18.00, sobota 17.30
3. HC Spartak Velká Bíteš Velká Bíteš středa 18.00, sobota 17.00
4. HK Kroměříž Kroměříž středa 18.00, sobota 17.00
5. SK Minerva Boskovice Boskovice čtvrtek 18.00, neděle 17.00
6. HC Lvi Břeclav Břeclav středa 18.00, sobota 17.00
7. HC Uherské Hradiště Uh. Hradiště přes HOSYS
8. Dynamiters Blansko HK Blansko čtvrtek 18.00, sobota 18.00
9. Hokej Uherský Ostroh Uh. Ostroh čtvrtek 18.00, neděle 17.00
10. HC Štika Rosice Rosice čtvrtek 18.00, sobota 17.00
11. HC Uničov Uničov čtvrtek 18.00, sobota 17.00
12. SHK Hodonín Hodonín čtvrtek 18.00, neděle 17.00
13. VHK Vsetín Vsetín čtvrtek 18.00, neděle 17.00
[table “2” not found /]