Jeden gól na výhru nestačil, Blansko veze z Bíteše porážku 1:5

13.1.2019

B l a n s k o – Velmi důležitý zápas sehráli Dynamiters v sobotu 12.1 na ledě Velké Bíteše, ačkoli šlo Blansko do vedení jako první, tak na Antalovu branku nikdo z Blanska zareagovat nedokázal a Spartak si dokázal vypracovat rozhodující vedení.

Dynamiters Blansko HK –

HC Spartak Velká Bíteš

5:1

(0:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Antal (Hussein) – 26. Grmela (Grman, Šidák A.), 28. Bednář (Petrčka), 31. Lang (Florek, Bustin), 37. Florek (Bustin, Lang), 45. Štěpánek (Šidák M.). Vyloučení: 2:2. Diváci: 52.

Sestava domácích: Alexa (Bartošek) -Věžník, Grman, Rosendorf, Šidák A., Novák, Trnka – Bednář, Lang, Biolek, Šidák M., Račický, Vaverka, Florek, Štěpánek, Petrčka, Grmela, Touška, Bustin. Trenér: Zdeněk Pirochta.

Sestava hostí: Šenk (45. Vlach)- Sedláček, Pilát, Němec (A), Antoňů (C), Hanzlík – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Hussein (A), Grünwald H., Novosad, Jílek, Antal, Šála, Jakubec, Nohel. Trenér: Martin Světlík.

Úvodní část zápasu přinesla vyrovnanou podívanou ve které diváci čekali na gól takřka do jejího konce. Bylo to Blansko, které v sedmnácté minutě šlo zaslouženě do vedení. Husseinův pas sice Antal nedokázal napoprvé uklidit do sítě, ale z dorážky už se nemýlil – 0:1.

Druhá třetina se více podařila domácímu týmu. Blansko sice mělo šance na navýšení vedení, ale domácím se v 26. minutě podařilo srovnat. Vyrovnaný stav trval pouze dvě minuty a ve 28. minutě poslal domácí do vedení Bednář. Podobně jako prvních deset minut, tak i druhá desetiminutovka prostřední části přinesla dvě branky domácích a po druhé části tak vedla Bíteš 4:1.

Závěrečnou část mohly ovlivnit dva brejky Tomáše Jílka, ale hostující střelec v obou případech ztroskotal na Alexovi. Domácím se v pětačtyřicáté minutě povedlo navýšit vedení na 5:1 a do branky zamířil po dlouhé době uzdravený Jarmil Vlach. Blansko už nezvládlo zareagovat na stav duelu a podlehlo Bíteši 5:1.