Neproměněné šance stály Blansko výhru. Uherský Brod rozhodl v závěru

26.11.2018

B l a n s k o – Třinácté kolo nepřineslo Dynamiters štěstí. Zápas s Uherským Brodem nedokázali dotáhnout do úspěšného konce a svému soupřei podlehli poměrem 2:4.

Dynamiters Blansko HK – HC Uherský Brod 2:4

(1:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky:  13. Drenčko (Antoňů, Vítek), 51. Král (Drenčko, Antoňů) – 17. Pavlůsek, 20. Hlaváč (Mojžíš), 57. Vaculín, 60. Vaculín (Kotek). Rozhodčí: Netopil – Lidák, Kučera. Vyloučení: 6:8, navíc Sedláček 5+OK.

Sestava domácích: Šenk – Hanzlík, Sedláček, Hejduk, Pilát, Antoňů, Kakáč – Antal, Vítek, Král, Drenčko, Berka, Nohel, Jakubec, Hussein, Jílek. Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Chovanec (Málek) – Vosátko, Gureň, Heča, Kužílek, Mojžíš, Surý – Bařinka, Klusák, Vaněk, Dvořáček, Vaculín, Hlaváč, Šiller, Kotek, Pavlůsek. Trenér: Zbyněk Kůdela.

Úvodní část hry dokázali Dynamiters z velké části dostat do své moci. Otevřít skóre mohl aktivní Jílek, jenž dostal pas z levé strany, ale branku Brodu minul. Do dobré pozice se v přesilovce dostal i kapitán Antoňů, ale jeho pokus zamířil pouze do připraveného gólmana Chovance. Změna skóre tak nastala až ve třinácté minutě, kdy Vítek nabil na modrou Marku Antoňů, jehož střelu doklepl do sítě Michael Drenčko – 1:0. Dynamiters pokračovali v tlaku a vytvořili si velké množství dalších šancí. Bohužel pro domácí ani jeden puk do branky svého soupeře nedostali. Na druhé straně se v závěrečných minutách dokázali prosadit hosté. Nejprve to byl Pavlůsek jenž dostal puk v sedmnácté minutě za Šenka. Několik vteřin před koncem se prosadil Hlaváč a po první třetině vedli hosté 2:1.

Druhá třetina přinesla obrovské šance domácího týmu. Vyrovnání měl na holi aktivní Matouš Král, ale ani svůj pokus z pravé strany neprotilačil za záda Chovance, kterému sice puk z výstroje vypadl, ale nikdo v bílém dresu jej do branky nedoklepl. Velké šance si také vypracoval Jiří Vítek. Nejprve se elegantně zbavil beka a následně nasadil forhandovou kličku brankáři Chovancovi. Ten jej před zasunutím puku do branky podrazil, avšak tato skutečnost zůstala rozhodčím nepotrestána. Druhá část tak skončila bez branek.

Závěrečnou periodu začalo Blansko tlakem, který mohl využít Antoňů, ale nedokázal dorazit do sítě střelu od modré čáry. Několik centimetrů byl od srovnání Jiří Vítek, který se obtočil okolo branky, ale kotouč se zastavil o tyčku hostující branky. Srovnáno bylo devět minut před koncem. Střelu z pravého kruhu vyrazil Chovanec jen k Matouši Královi, kterému nedělalo problém poslat puk do odkryté klece – 2:2. Tři minuty před koncem si blanenští nepohlídali hostujícího Vaculíka a ten z dorážky dostal puk za Šenka. V následně se o srovnání snažil Jílek, ale střelou z kruhu trefil jen připraveného Chovance. Blansko tak podlehlo Brodu 2:4.