O krok blíž play-off! Dynamiters přehráli Uničov a dotahují se na osmičku

30.1.2019

U n i č o v – Blansko v rámci 22. kola KHL dokázalo na ledě Uničova překvapit favorita a po výborném výkonu si odváží tři důležité body na svůj domácí stánek. Blansko tak udělalo důležitý krok vstříc play-off.

Orli Uničov – Dynamiters Blansko HK 2:4

(1:2, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Sedláček (Drenčko), 3. Grünwald (Vítek), 23. Drenčko (Jílek), 27. Drenčko (Antal), 33. Vítek (Sedláček), 45.Berka (Drenčko, Jílek), 57. Grünwald (Jílek) – 13. Beier (Šímo, Kolovratník), 34. Fekiač (Žajgla, Handl), 41. Žajgla (Sršeň), 59. Beier (TS). Vyloučení: 9:7. Diváci: 110. Rozhodčí: Reich – Czubaj, Nechvátal.

Sestava domácích: Pospíšil (24. Axmann) – Paška „A“, Kolovratník, Halouska, Fekiač, Navrátil L., Pastorek – Handl „A“, Žajgla „C“, Kavulič, Beier, Šímo, Sršeň, Kratěna, Klíč, Gerhát Trenér: Kavulič.

Sestava hostí: Šenk – Sedláček, Pilát, Němec, Antoňů „C“, Hanzlík – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Hussein, Majola, Jílek, Antal, Jakubec, Grünwald Trenér: Martin Světlík.

Hned na začátku utkání dokázalo Blansko rázně kráčet k výhře. Hned ve třetí minutě vypálil od modré čáry Stanislav Sedláček a jeho rána zapadla neomylně za záda Pospíšila – 0:1. O chvíli později již vedli Dynamiters o dvě branky. Vítkovu přihrávku dokázal před brankou využít Hynek Grünwald a posunul ukazatel skóre na 0:2. Ve druhé části první třetiny si dokázali domácí vypracovat velké množství šancí, ale Šenk předvedl svůj standartní výkon a odolával až do 13. minuty, kdy Beier využil dobrý pas svého spoulu hráče. V závěru ještě domácí nastřelili břevno a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Blansko.

Ve druhé části dokázal hned z kraje navýšit vedení Dynamiters Michael Drenčko, který doklepl do sítě střelu Jílka – 1:3. Nejproduktivnější hráč Blanska tak vyhnal z brány Pospíšila a toho nahradil Axman. Jeho však po třech minutách přivítal opět Michael Drenčko, jehož dorážku Antalovy střely zastavila až síť – 1:4. Tři minuty po polovině zápasu našel Sedláček přesným pasem Jiřího Vítka, jenž svůj brejk zakončil vstřeleným gólem – 1:5. Chvíli po gólu Vítka se prosadili i domácí, Fekiačovu střelu od modré našel Šenk až v síti a druhá třetina skončila za stavu 2:5.

Třetí část přinesla v první minutě snížení Uničova o které se postaral Žajgla. Dynamiters však nedopustili žádnou komplikaci. Čtyři minuty po brance Uničova ujela obraně domácích dvojice Miroslav Berka – Michael Drenčko a prvně jmenovaný uklidil puk za Axmanova záda – 3:6. Tři minuty před koncem ujel obraně Orlů Hynek Grünwald a svůj únik dokázal završit gólem. V předposlední minutě dostali domácí k dispozici trestné střílení, které Beier proměnil a uzavřel skóre na konečných 4:7.