O notný krok blíž ke snu!

17.2.2019

B l a n s k o – Předposlední kolo krajské hokejové ligy svedlo na blanenském zimním stadiónu proti sobě domácí Dynamiters a hostující Kroměříž. Blansko od prvních minut šlo jasně za vítězstvím a i přes pár komplikací ve druhé třetině se svěřenci Martina Světlíka dokázali dovést zápas do zdárného konce a udělat výrazný krok k play-off.

Dynamiters Blansko HK – HK Kroměříž 4:2

(1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Jakubec, 34. Berka (Jílek), 44. Hussein (Jílek, Berka), 56. Jílek (Berka) – 22. Jergl (Laciga), 31. Vaněk. Rozhodčí: Honza – Šustr, Bernard, Vyloučení: 8:4. navíc Jergl (KRO) 10 minut OT. Diváci: 125.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Hanzlík, Antoňů M., Miloš, Němec, Jakubec – Berka, Jílek, Hussein, Grünwald, Vítek, Král, Bocián, Šála, Antal, Antoňů T.. Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Svoboda (Fajgl) – Vávra, Jergl, Šťastný, Tkadlec – Jelínek, Zavřel, Gazda, Murín, Merta, Světlík, Vaněk, Apolenář, Hubík. Trenér: Zdeněk Bečka.

Blansko mělo raketový vstup do zápasu. Hned ve 27 vteřině se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval David Jakubec a protlačil kotouč do sítě – 1:0. V první třetině si oba celky dokázali vytvořit značné šance, ale oba brankáři dokázali své týmy podržet. Výborný výkon předvedl zejména domácí Šenk, jenž několikrát hasil chyby svých spoluhráčů. První třetinu tak ovládli Dynamiters poměrem 1:0.

Tak jak se podařil domácím vstup do první třetiny, tak se hostujícímu týmu povedl začátek té druhé. Ve dvaadvacáté minutě našel hostující Laciga svou přihárvkou Jergla a ten poslal puk za záda Šenka. Domácí mohli jít zpět do vedení ve vlastním oslabení, ale dvojice Grünwald – Jílek nedokázala dostat puk za záda Svobody. V jednatřicáté minutě byl trvdě atakován v útočném pásmu jeden z domácích hráčů a z protiútoku dokázali hosté jít do vedení. Rychkou souhru zakončil kroměřížský Vaněk a Blansko rázem prohrávalo 1:2. Vedení však Kroměříží nevydrželo dlouho a ve 34. minutě prokázal svůj důraz Miroslav Berka a dotalčil puk za brankovou čáru – 2:2. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ve třetí části Blansko jasně prokázalo touhu po třech bodech a už po čtyřech minutách se po přihrávce Jílka prosadil Adam Hussein – 3:2. Navýšit vedení Blanska mohl ve svém brejku Hynek Grünwald, ale jeho únik zhatilo nepřesné zakončení. Na druhé straně mohl srovnat Murín, ale s jeho únikem si poradil v pohod chytajícíc Šenk. Podobně si počínal i proti nebezpečně dorážejícímu Lacigovi a podržel tak domácí mužstvo. Definitivní tečku za zápasem udělal v 56. minutě Tomáš Jílek, jenž se prosadil po přiťuknutí od Berky – 4:2.

Martin Světlík (trenér Dynamiters): Před zápasem jsme měli trochu strach o to, v jaké sestavě naskočíme do zápasu. Pomohli nám tři kluci z Warrioru, pro které to byl velký skok, nicméně mám velkou radost že za nás chtějí hrát. Zacož jim patří dík. Myslím si že nám hodně pomohl první gól, který asi trochu zaskočil soupeře. My jsme se díky tomu mohli trochu rozkoukat. Do druhé třetiny nám pomohli kluci, kteří byli na horách a dojeli aspoň na část zápasu. Sestava se trochu doplnila a díky bojovnosti jsme to zvládli.