Povedený vstup do zápasu na výhru nestačil Ostroh veze z Blanska tři body

23.9.2018

B l a n s k o – V rámci druhého kola krajské hokejové soutěže hostil tým Dynamiters celek Uherského Ostrohu. Ačkoli šli jako první do vedení domácí, tak zejména díky povedené třetí části, si domů vezou tři body hosté.

Dynamiters Blansko HK – Hokej Uherský Ostroh 2:7

Branky a nahrávky: 7. Novosad (Majola), 43. Šála (Jakubec, Jílek) – 10. Flora Pavel (Rauš), 16. Kučera (Stránský), 21. Mika, 29. Beneš (Stuchlík), 46. Galuška L. (Flora Pavel), 51. Flora Pavel, 60. Mika

První šanci utkání si vypracovali domácí, konkrétně Tomáš Grünwald, jehož rána golfákem z pravého kruhu notně protáhla gólmana Lekeše, který skryl kotouč ve své výstroji.  První branky se tak fanoušci na Zimním stadiónu v Blansku dočkali v sedmé minutě. Richard Majola vybojoval puk pro Jiřího Novosada a ten si před Lekešem poradil – 1:0. Odpověď na branku Novosada přišla v desáté minutě. Pavel Flora si přivezl puk do pásma a ač byl atakován, tak se dokázal zvednout a svou střelou propálil Šenka – 1:1. Vrátit vedení Blansku mohla dvojice Antal – Šála, ale teč druhého jmenovaného skončila těsně nad brankou Uherského Ostrohu. Blansko bylo aktivní a strhnout vedení na stranu domácích mohla také dvojice Berka – Jakubec, ale Jakubec těsně přestřelil branku Lekeše. Změna skóre tak přišla v 15. minutě, kdy Stránský našel Kučeru před brankou a hostující hráč přehodil Šenka – 1:2. V závěru dostal Ostroh k dispozici přesilovku pěti proti třem, ale využít ji nedokázal a po první třetině vedl Ostroh 2:1.

Hosté měli raketový vstup do druhé třetiny a hned v první minutě se šikovnou střelou mimo dosah Šenka prezentoval hostující Mika a navýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou branek. Snížení mohl přinést brejk domácího Drenčka, ale před brankářem hostí mu utekl kotouč při pokusu o bekhendové zakončení. Krátce před polovinou delu to bylo o tři góly. Stuchlííkův pokus ještě Šenk vyrazil, ale na dorážku Beneše už byl krátký a do branky se musel postavit Jarmil Vlach – 1:4. Hned z kraje musel domácí brankář zlikvidovat nebezpečný pokus Miky, jenž se hnal zcela osamocen na branku domácích, ale na maskovaného muže v domácí bráně si nepřišel. Velkou šanci vytvořil Jílek Jakubcovi, ale ten z dobré pozice minul. Korigovat skóre se snažil obránce Sedláček, jenž od modré vyslal několik nebezpečných pokusů. Branku však vsítit nedokázal. Druhá třetina skončila za stavu 1:4.

Závěrečnou pasáž hry zahájilo Blansko dobře a necelé tři minuty po jejím zahájení přišlo snížení. Jakubec našel v dobré pozici Šálu a ten svou pozici proměnil přesnou střelou k pravé tyči – 2:4. Naděje na bodový zisk netrvala příliš dlouho. Dvě a půl minuty po snížení Šály se prosadil hostující Lumír Galuška a zvýšil opět na rozdíl tří branek. Hosté pokračovali v aktivní hře a zejměna díky Vlachovi skóre nerostlo raketovým tempem. V jednapadesáté minutě už však ani domácí brankář nedokázal odolat střele Pavla Flory a ukazatel skóre se posunul na stav 2:5. Blansko si, díky přesilovkám, vytvářelo tlak, ale bohužel pro domácí to k brance nevedlo. V poslední minutě se dostal do šance Mika a dal utkání definitivní podobu 2:7.