Šest branek na výhru nestačilo. Dynamiters podlehli v derby Boskovicím

12.11.2018

B o s k o v i c e – Derby s Boskovicemi přineslo divákům parádní podívanou. 251 diváků vidělo čtrnáct branek, devadesát osm trestných minut a krásnou podívanou. Bohužel pro fanoušky Dynamiters se hostujícímu týmu nepovedlo vybojovat výhru.

SK Minerva Boskovice – Dynamiters Blansko HK 8:6

(1:1, 3:4, 4:1)

Branky a nahrávky: 10. Šmíd (Benýšek, Šebek), 26. Benýšek (Šmíd, Šebek), 27. Skácel (Štancl, Krejčiřík), 34. Václavík (Skácel, Štancl), 42. Karný (Bednář, Dufek), 47. Šmíd (Šebek), 54. Václavík (Surý Z., Krejčiřík), 60. Pelikán (Krejčiřík, Benýšek) –  12. Drenčko (Nohel, Vítek), 31. Jílek (Sedláček), 33. Berka (Sedláček, Jílek), 34. Nohel (Vítek), 40. Jakubec (Jílek), 49. Berka. Vyloučení: 11:8, navíc Benýšek 10 min. OT, Dufek 10 min. OT + OK dokonce utkání (oba Boskovice) – Vítek 10 min. OT (Blansko). Rozhodčí: Maťašovský – Paulík, Viskot.

Sestava domácích: Chvátal (Kulzer), Maksa, Krejčiřík, Dufek, Surý Z., Honzek, Vágner, Brabec, Fabiánek – Václavík, Skácel, Štancl, Karný, Bednář, Pelikán, Benýšek, Šebek, Šmíd, Tomaník. Trenér: Svatopluk Vařeka.

Sestava hostí: Šenk (Vystrčil) • Sedláček, Hejduk, Němec, Antoňů, Hanzlík – Drenčko, Vítek, Berka, Grunwald, Hussein, Jílek, Antal, Jakubec, Nohel. Trenér: Martin Světlík

Dynamiters v Boskovicích sice inkasovali jako první, ale ve dvanácté minutě srovnal Michael Drenčko. Vyrovnaný stav vydržel až do druhé částu, kde se s brankami roztrhl pytel. Domácí si vypracovali zásluhou Benýška a Skácela vedení 3:1. To však Blansko během devíti minut obrátilo. V 31. minutě se prosadil Tomáš Jílek, na jeho branku o dvě minuty později navázal Miroslav Berka a bylo srovnáno. Minerva si v 34. minutě vzala vedení zpět, ale to nevydrželi příliš dlouho. O pár sekund později se první brankou v dresu Blanska se prosadil Michal Nohel. V poslední minutě se ke kotouči dostal David Jakubec a dostal kotouč do branky popáté a Blansko poprvé v zápase vedlo. Závěrečnou část duelu ovládli čtyřmi góly domácí. Ačkoli se ještě jednou prosdil Miroslav Berka, tak to na body nestačilo a Dynamiters v derby nebodobali. Hráčem zápasu se na straně Blanska stal Miroslav Berka.