SHK Hodonín B vs. Dynamiters Blansko HK – 3:5

19.9.2016

Léto uteklo jako voda a sezóna 2016/2017 Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína rozjela kolotoč zápasů. Dynamiters Blansko v prvním kole zavítalo na led nováčka z Hodonína. Hodonínský záložní B-tým je složený především z mladých juniorů doplněných staršími zkušenějšími hráči. I když se jedná o mladý tým, určitě Blansko nečekalo jednoduché utkání.
Hned od prvního vhazování hodonínští mladíci vlétli do zápasu jako uragán a jen díky dvěma skvělým zákrokům nešli domácí po prvních vteřinách do vedení. Pro Dynamity to byla slušná facka, kterou se dostali do zápasu a začali být vyrovnaným soupeřem. Zlepšená hra našich kluků se projevila hned ve druhé minutě utkání, kdy po první větší skrumáži propasíroval David Jakubec puk do domácí branky. Hubené vedení drželo Blansko po celou třetinu, i když nelze říct, že by Hodonín si brankové příležitosti nevytvářel. Všechny šance domácích hasil spolehlivý Martin Šenk, a když už i on nestačil, stálo při nás to pověstné „štěstíčko“. Ke konci první části hráli oba týmy ve čtyřech. Většího prostoru na ledě využilo naprosto dokonale naše mužstvo. Nejprve po dalším tlaku Blanska u branky domácích se nejlépe zorientoval David Bílý a hned v dalším střídání zavezl puk do útočného pásma Stanislav Sedláček a předložil jej Martinovi Svoboda, který bekhendem zavěsil pod víko. Náskok 3:0 byl nadmíru luxusní.
Ačkoliv Dynamiters šli do druhé třetiny ve vedení o tři branky, rozhodně nic nechtěli podcenit a ponechat náhodě. Hodonín totiž měl několik slibných příležitostí, ale jejich efektivita výrazně drhla. Byla to jen otázka času, kdy jim to tam začne padat. Dynamiti tak od prvního vhazování předváděli soustředěný výkon. Navýšit brankový rozdíl se povedlo Blansku již ve čtvrté minutě 2. třetiny, to když se prosadil Kamil Skácel, který si odskočil z přípravy na novou sezónu v in-line hokeji z Francie. Stejný hráč pak zařídil další branku Blanska, to když tečoval střelu Marka Antoňů od modré čáry. Hodonín stále pokračoval ve svém spalování šancí a tak se šlo do kabin za stavu 0:5.
Ve třetí třetině už Blansko citelně povolilo otěže a Hodonín se dostával zpět do hry. Po sérii nepřesností Blanska se v páté minutě prosadil domácí Tomi a zkorigoval výsledek na 1:5. Dynamiters v určitých pasážích hrálo až moc profesorsky a často se stávalo, že puky od sebe zbytečně odpalovali. Domácí však zápas nevzdávali a hrnuli jeden útok za druhým na Martina Šenka. Hodonín navíc byl podpořen výbornými fanoušky, kterých přišlo necelých 300. Snížit stav se mladíkům podařilo až čtyři minuty před koncem. Tuto branku jim však musel darovat dosud bezchybný Martin v brance Blanska. Při rozehrávce se mu podařilo trefit hokejku domácího Škriby, který neměl už problém dopravit puk do odkryté branky. V poslední minutě se ještě podařilo domácím snížit na rozdíl dvou branek, ale to už blanenské nemuselo mrzet. Vítězný vstup do nové sezóny už jim nikdo vzít nemohl.
Skvělý výsledek a předvedená týmová hra Blanska v prvních dvou třetinách je velkým příslibem do dalších zápasů. Formu Dynamiters důkladně prověří v prvním domácím zápase Hanáci z Kroměříže a to už v sobotu 24. 9. v 18:00 na ZS v Blansku. Těšíme se, že nás přijdete podpořit v hojném počtu!