SK Minerva Boskovice vs. Dynamiters Blansko HK – 4:3

20.1.2016

V neděli 17. 1. se odehrálo další kolo hokejové soutěže Krajského přeboru Jižní Moravy a Zlína. Šlágrem tohoto kola bylo již tradiční derby mezi okresními rivaly Blanskem a Boskovicemi. Blansko začalo rok 2016 lépe než jeho soupeř, vyhrálo totiž důležitý zápas nad Rosicemi. To Boskovice nevykročily do další části soutěže zrovna šťastně a prohrály jak s Velkou Bíteší, tak i s Velkým Meziříčím. Další zaváhání si papírový favorit z Boskovic nemohl dovolit a tak proti Blansku povolal své nejzkušenější hráče, kteří dlouhodobě nefigurovali v sestavě. Nejdůležitější roli v týmu Minervy má na tuto soutěž velezkušený forvard Jan Fadrný, který dělá výsledky boskovickému týmu a nebylo tomu jinak i v tomto zápase.

Hned od začátku zápasu Boskovice ukazovaly, kdo je na domácím ledě a vlétly na Dynamiters bez bázně a hany. Už ve druhém střídání, po střele Fadrného, zvonila branková konstrukce blanenské svatyně, kterou hájil Jarmil Vlach. Z následné akce už se však nemýlil Bednář a Minerva šla do vedení. Do této chvíle byl průběh stejný jako v předešlých vzájemných zápasech, kdy Boskovice Dynamity přejely rozdílem třídy, ale od tohoto okamžiku se přístup a obraz hry Blanska rapidně změnil a Dynamiters se začali rvát o lepší výsledek a průběh utkání. Boskovice, jak je jejich zvykem, předváděly kombinační a na pohled pěkný hokej, avšak všechny střelecké pokusy Minervy nakonec vždy úspěšně kryl výborně chytající Jarmil Vlach. Blansko aplikovalo svoji největší zbraň a to důraz v osobních soubojích a především bojovnost, se kterou se vrhali do každého střídání. Do konce třetiny si oba týmy vytvořily slibné brankové příležitosti. Stanislav Sedláček z mezikruží golfem trefuje lapačku domácího Chvátala, Bednář naopak vypráší Jarmilovi betony. Žádná střela se už však neujme a tak se odchází do kabin za stavu 1:0.

Jak první třetina skončila, tak druhá stejně začala. Gólmani hasí jednu šanci za druhou, ale gól ne a ne padnout. Až v sedmé minutě z nenápadného nahození Davida Jakubce si vybere Chvátal slabší chvilku a srazí si puk do vlastní klece. Skóre srovnáno. Výsledek Blansku vyhovuje a tlačí se do dalších šancí, ale bez úspěchu. Boskovice opět odskakují Blansku o jednu branku a to zásluhou Fadrného, který potrestal zaváhání blanenského obránce na útočné modré a samostatný únik bezpečně proměňuje. Dynamiters se nevzdávají a šlapou, co to dá. Při přečíslení dva na jednoho se dostane Lukáš Zukal do výborné pozice pro zakončení, ale nabídnutou příležitost promarní. Boskovice jsou však stále na dostřel.

Třetí třetinu zahájilo Blansko, jak jen nejlíp mohlo. Uplynulo pouhých devět vteřin a bylo srovnáno. Chvátal opět zaváhal po nahození Marka Antoňů ze středního pásma a puk mu prošel mezi betony. Blansko je opět na koni. Minerva však překvapení nechtěla dopustit. Nejprve ve čtvrté minutě se řítil sám na branku Popolanský, který ještě neproměnil, ale akce z šesté minuty druhého boskovického útoku se zakončujícím Fadrným už gólové parametry měla a domácí jsou zase o krok blíže výhře. Blansko tak vrhlo všechny síly do útoku. Záda jim kryl spolehlivý Jarmil. Snaha však nevedla k úspěchu a tak minutu a půl před konce došlo na power-play. To blanenští hokejisté nesehráli zrovna šťastně a Popolanský minutu před konce zvyšuje náskok Boskovic na dva góly. Dynamiters ale zbraně nesložili. Dvacet vteřin před koncem se trefuje David Kazda a zdramatizoval tak koncovku zápasu. Vyrovnání však nepřišlo a třetí derby opět končí porážkou Dynamitů.

I když Minerva vyhrála Dynamiters se nemají za co stydět. Nechali na ledě 100% a nevzdali se ani při už jasném vedení domácích. Toho si moc ceníme a je to dobrý příslib do dalších bojů, které nás čekají. Opět se však ukázalo, že největší problémy Dynamitům dělá boskovický druhý útok s Fadrným v čele. Tito hráči dělají výsledky Boskovicím a díky nim jsou tam, kde teď jsou. Zbytek týmu, na to jací to jsou hráči, tak nepředvedli nic výjimečného. Nicméně to je fakt, ze kterého je potřeba si vzít poučení a pokusit se změnit nepříznivou bilanci v dalších vzájemných střetnutích.
Nyní Blansko čeká náročný týden, kdy ve čtvrtek 21. 1. vyzvou Velkou Bíteš a v sobotu odjedou hrát zápas do Velkého Meziříčí. Další týden naše kluky čeká zasloužený odpočinek ve formě volného kola.
Takže nezapomeňte přijít tento čtvrtek v 18:00 na zimní stadion v Blansku nás podpořit. Budeme „šroubovat“ HC Spartak Velkou Bíteš, lídra tabulky. Těšíme se na Vás!!