SK Minerva Boskovice vs. Dynamiters Blansko HK – 8:0

29.9.2015

V pondělí 28. 9. 2015 pokračovala Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína 3. kolem, které bylo okořeněno okresním derby mezi odvěkými rivaly, Boskovicemi a Blanskem. Zápas se odehrával na zaplněném boskovickém stadionu, kde diváci vytvořili bouřlivou atmosféru, jak už to bývá u těchto zápasů zvykem.

A teď k samotnému zápasu…Výsledek mluví za vše, mizérie pokračuje… Dynamiti odcestovali do Boskovic se 13 hráči a dvěma gólmany. Znovu museli být dva obránci, a to Tomáš Kocman a Petr Stejskal, zařazeni do řad útočníků. To proti silným Boskovicím už vizuelně vypadalo s Blanskem špatně, ale nikdo se nevzdává před bojem. Jediným cílem našeho mužstva bylo co nejdéle udržet těsný výsledek a zkusit se prosadit z protiútoků. I když Dynamiti inkasovali už ve třetí minutě z hole Kroupy. Výsledek 1:0 vydržel až skoro do konce první třetiny a to především díky dobře chytajícímu Jarmilovi Vlachovi. Těsně před odchodem do kabin jsme bohužel obdrželi ještě jednu branku. Výsledek 2:0 však nebyl nikterak hrozivý z pohledu probíhající hry.
Do druhé třetiny naši kluci nastupovali s odhodláním výsledek zvrátit a pokusit se Boskovice ještě potrápit. Tuto snahu, ale přetavili boskovičtí dvěma góly v úvodních pěti minutách třetiny. Blansko si ještě vytvořilo několik slibných pozic, ale znovu ztroskotávalo na nedůrazu v zakončení, nebo překombinování celé situace. Boskovice přidaly do přestávky ještě jednu branku a Blansko znovu po dvou třetinách prohrávalo 5:0.
Třetí třetina. Chtělo by se říct, že se jen dohrávala, ale derby je derby, oba týmy jely na doraz, nikdo nechtěl povolit. Ale produktivní byly zase jenom Boskovice. Přidaly další 3 branky a stanovili konečný výsledek na 8:0. Blansko potřetí v řadě prohrálo vysokým rozdílem a je nejvyšší čas nakopnout všechny motory a začít vyhrávat. To Boskovice zatím neztratily bod a zaslouženě vedou soutěž.

Příští zápas hrají Dynamiters v sobotu 3. 10. 2015 na svém ledě v Blansku s HC Lvi Břeclav B. Věříme, že si najdete cestu k nám na stadion podpořit naše kluky i v takto těžké situaci. Nyní je to potřeba více než kdy jindy. Budeme se na Vás těšit!