HHK Velké Meziříčí 4 - 2 Dynamiters Blansko HK

15.9.2018 - 17:30 v ZS Vel. Meziříčí

V e l k é M e z i ř í č í – Vstup do krajské soutěže zavedl hokejisty Blanska na led těžkého soupeře, Velkého Meziříčí, které bude jako každý rok usilovat i titul v lize. Ačkoli papírové předpoklady mluvily poměrně jasně, tak Dynamiters předvedli sluřný výkon a i přes výhru 4:2 nemohou býti vyloženě nespokojení.

HHK Velké Meziříčí – Dynamiters Blansko HK 4:2

Branky a nahrávky: 5. Střecha T., 15. Rozmarín, 40. Bula, 58. Bula – 11. Košecký, 54. Šála

První třetina se rozběhla ve vysokém tempu a již v páté minutě se měnilo skóre. Po přihrávce Petra Vlašína a Filipa Střechy se prosadil Tomáš Střecha a poslal tak horácký klub do jednobrankového vedení. Hostující hokejisté dokázali odpovědět v na začátku jedenácté minuty, kdy dokázal využít možnosti ke skórování Jiří Košecký a přesným zásahem se postaral o první gól Dynamiters v sezóně.  Ještě do přestávky si však domácí vzali vedení zpět a to, když Petr Rozmarín uklidil puk do sítě po přihrávce Strnada. Po první třetině tak HHK Velké Meziříčí vedlo nad Blanskem 2:1.

Druhá perioda nabídla jen jednu branku a to těsně před jejím koncem, kdy se v přesilové hře prosadil domácí Bula a navýšil tak vedení svého týmu na tři branky. Do třetí části tak měli Dynamiters co dotahovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

První kolo Blansku body nepřineslo 😭. Dynamiters předvedli dobrý výkon, ale dokázali vstřelit jen dvě branky. #dynamitershk #krajskaliga #jihomoravskyhokej #chcemevýš

Příspěvek sdílený Dynamiters Blansko HK (@dynamitershk),

Závěrečná část utkání přinesla vyrovnanou podívanou, ve které se měnilo skóre až po její polovině. V 53. minutě využil nabídky od Marka Antala David Šála a svůj pokus umístil přesně za záda gólmana Šoustala. Dynamiters dlouho prahli po vyrovnání, které by jim dalo naději na body. Jejich akcie však definitivně pohřbila přesilovka domácích v závěru, kdy se prosadil opět Bula a uzavřel skóre na konečných 4:2. Blansko však předvedlo dobrý výkon a má na co navázat do dalších duelů.