Dynamiters Blansko HK 3 - 0 HC Uherské Hradiště

18.9.2021 - 17:00 v ZS Blansko

DYNAMITERS BLANSKO HK – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ 3:0

(1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Müller (Jílek, Antal), 44. Sedláček (Král), 55. Kuběna (Král, Němec), Vyloučení: 8:9, Střely: 28:49, Diváci: 60.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Němec, Sedláček, Antoňů M., Miloš, Hanzlík, Verner – Král, Šmahel, Berka M., Antal, Jílek, Müller, Antoňů T., Kuběna, Majola, Malý. Trenér: Radko Křivinka.

Sestava hostí: Kašpárek (Jakubčík) –  Řezníček, Beneš, Tisher, Jurásek, Lišaník, Škubal – Pavlůsek D., Burdová, Červenka, Větříšek, Fridrich D., Kristek, Kršjak, Kojecký, Forman. Trenér: Lukáš Kašný

Hokejisté Dynamiters Blansko HK nastoupili v sobotu 18.9.2021 k prvnímu mistrovskému utkání na domácím ledě proti týmu HC Uherské Hradiště. Ještě před úvodním buly se mikrofonu ujal starosta města Blanska Jiří Crha, který blanenským hokejistům popřál hodně štěstí do nové sezóny a vyjádřil jim jménem vedení města velkou podporu v novém ročníku krajské ligy jižní Moravy a Zlína. Po úvodním proslovu vhodil slavnostní buly a utkání tak mohlo oficiálně začít.

Od úvodního vhazovaní se domácí díky lepšímu pohybu aktivně tlačili do zakončení a jenom díky skvěle chytajícímu brankáři Kašpárkovi zůstával zápas bez branek. To se změnilo ve 12. minutě, kdy se pro rychlé rozehrávce v obranném pásmu dostal druhý blanenský útok do přečíslení a pro přihrávkách Antala a Jílka otevřel skóre přesnou ranou ke vzdálenější tyči Tomáš Müller. Po první brance se domácí stále aktivně tlačili do útočné třetiny, ale v první třetině již diváci žádný další gól neviděli.

Ve druhé třetině se hra přiostřila a diváci byli svědkem mnoha osobních soubojů a drobných šarvátek. Asi největší z nich mohli diváci vidět v polovině zápasu, kdy se po závaru před brankou do potyčky pustili domácí Tomáš Antoňů a hostující Lišaník. Oba hráči byli za tuto šarvátku potrestáni vyšším trestem na 5 minut a osobním trestem do konce utkání a zápas tak pro ně skončil. Ve druhé třetině bylo k vidění i díky mnoha vyloučením ještě několik šancí. Za domácí mohli zvýšit po samostatných únicích Šmahel a Jílek, ale brankář Kašpárek jejich pokusy zneškodnil. Hosty mohl vrátit do zápasu Burša, který trefil tyčku, a následně Červenka, kterého ale vychytal skvělý Šenk. Oba brankáři své týmy podrželi v důležitých momentech a do kabin tak odcházeli Dynamiters stále s jedno brankovým náskokem.

I ve třetí třetině domácí pokračovali v dobrém výkonu apo zásluze byli odměněni. Ve 44. minutě se prosadil Stanislav Sedláček přesnou střelou od modré čáry, a skóre zpečetil na konečných 3-0 po důrazu v brankovišti Ivo Kuběna. Domácí tak i díky skvěle chytajícímu Martinovi Šenkovi vyhráli první mistrovské utkání na domácím ledě bez inkasovaného gólu a připsali si první 3 body do tabulky krajské ligy. V dalším mistrovském utkání se Dynamiters představí na ledě Uherského Ostrohu v neděli 26.9.2021 v 17:00.