Dynamiters Blansko HK 7 - 4 HOKEJ Uherský Ostroh

18.12.2021 - 17:00 v ZS Blansko

DYNAMITERS BLANSKO HK – HOKEJ Uherský Ostroh

7:4

(1:1, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Antoňů T. (Malý), 29. Müller (Jílek, Pilát), 36. Jílek (Antoňů M.), 36. Sedláček (Němec), 41. Král (Grünwald, Antal), 47. Král (Antal), 47. Jílek (Kubíček, Müller) Vyloučení: 9:6, Využití: 2:2, Diváci: 50.

Sestava domácích: Vlach (Külzer) – Němec, Sedláček, Antoňů M. „C“, Pilát, Hanzlík, Verner – Antal, Grünwald, Král, Kubíček, Jílek, Müller, Malý, Kuběna, Antoňů T.. Trenér: Radko Křivinka.

Sestava hostí: Šurý M. (Peprník M.) – D. Rauš, R. Kučera, K. Man, I. Klauda – F. Stránský, L. Galuška, L. Zalubil, V. Mika, E. Juračka, A. Rusňák, Pa. Flora, J. Zalubil, M. Rauš, O. Klauda Trenér: Ivan Klauda

V sobotu 18.12. přivítali blanenští Dynamiters na svém ledě druhý nejlepší tým letošní sezóny Uherský Ostroh. Dynamiters šli do zápasu s jasným cílem, prolomit nepříznivou sérii porážek a na svém domácím ledě opět naplno bodovat.

Od úvodního vhazování Dynamiters předváděli aktivní a bojovný výkon, díky kterému nedovolili hostujícímu týmu hrát svůj rychlý a kombinační hokej, kterým přehrávají většinu soupeřů z krajské ligy. Domácí byli za svůj výkon odměněni ve 12. minutě, kdy se před brankou hostí nejlépe zorientoval Tomáš Antoňů a otevřel tak skóre utkání. Hostující tým dokázal srovnat skóre v 18. minutě ve dvojnásobné početní výhodě po prohřešcích domácích. První třetina více gólů nepřinesla a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině si diváci na další góly museli chvíli počkat, o to více se pak však mohli domácí příznivci více radovat. Ve 29. minutě zvyšoval na 2:1 Tomáš Müller. V 36. minutě dostali domácí příležitost dvounásobné přesilové hry, kterou se jim podařilo dokonale využít. Nejdříve se na dvakrát dokázal prosadit Tomáš Jílek, který zvyšoval na 3:1, a v pokračující přesilové hře 5 na 4 se po individuální akci prosadil přesnou střelou Stanislav Sedláček. Rázem tak domácí vedli o 3 branky a měli osud utkání ve svých rukou. Hostujícímu týmu se však podařilo ve 37. minutě vstřelit kontaktní gól, a do kabin se tak šlo za stavu 4:2 pro Dynamiters.

Třetí třetina začala pro domácí skvěle. Hned v prvním střídání se prosadila první blanenská formace, kdy se Matouš Král po rychlé rozehrávce dostal sám před hostující brankáře a nedal mu šanci. Domácím vedení o 3 branky opět dlouho nevydrželo, jelikož hosté ve dvojnásobné přesilové hře vstřelili ve 43. minutě opět kontaktní branku na 5:3. Dynamiters však ukázali, že si vedení vzít jen tak nenechají a po aktivním napadání soupeřovi rozehrávky se ve 47. minutě dostal Matouš Král opět sám před hostujícího brankáře a backhandem vstřelil svůj druhý gól v zápase. Poslední hřebíček do rakve hostím zasadil jen o 30 vteřin později svým druhým gólem Tomáš Jílek. Na tabuli tak svítilo skóre 7:3. Uherskému Ostrohu se přeci jenom podařilo alespoň kosmeticky upravit skóre zápasu necelou minutu před koncem, kdy se po nedůrazu domácích v obranném pásmu prosadil Lukáš Zalubil. Po výborném bojovném a týmovém výkonu tak domácí Dynamiters zvládli poslední zápas v roce 2021, připsali si cenou výhru v boji o play-off, a nadělili všem příznivcům blanenského hokeje předčasný vánoční dárek.