Dynamiters Blansko HK 5 - 0 SHKM Baník Hodonín "B"

11.2.2023 - 17:00 v Blansko

B l a n s k o  – V sobotu 11. 2. 2023 přivítali blanenští Dynamiters na svém ledě poslední tým tabulky SHKM Hodonín bojující o play-off.

DYNAMITERS BLANSKO HK – SHKM HODONÍN 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Antoňů T. (Šmahel), 27. Grünwald (Pilát, Müller), 55. Antal (Müller), 58. Müller (Grünwald), 60. Antoňů T. (Pilát). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0, Střely: 56:30, Vhazování: 38:19,  Diváci: 48.

Sestava domácích: Šenk (Sedlák) – Sedláček, Němec, Hussein, Pilát, Rašovský – Antoňů T., Šmahel, Král, Grünwald, Antal, Müller, Berka M., Kuběna, Berka P.. Trenér: Ivo Kuběna. Sestava hostí: Zollpriester (Běhal) – Rýpar, Běhounek, Výmola, Crlík, Kytlica – Charvát, Lidák, Kuba, Matuškovič, Janás, Tomi, Huňady, Sedlák, Běloch. Trenér: Michal Kuba.

Blanenští měli již před zápasem jistotu postupu do vyřazovacích bojů, naopak hosté z Hodonína pro udržení šance na postup potřebovali vyhrát. Ovšem domácí do utkání doslova vlétli a zatlačili svého soupeře. Během první poloviny první třetiny měli Dynamiters velkou převahu, ale i největší šance zůstaly nevyužité. Hosté se po té trochu oklepali a začali se také dostávat do šancí. Druhá polovina první třetiny nabídla již vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, nicméně oba brankáři si udrželi čisté konto a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina začala jako ta první, domácí se opět tlačili do šancí a vytvořili si výraznou převahu, jak herní, tak střeleckou. Převahu přetavil v 25. minutě v úvodní branku Tomáš Antoňů, kdy po chybě hostů při vhazování prostřelil hostujícího brankáře. Ve 27. minutě bylo domácím fanouškům ještě veseleji, Hynek Grünwald v přesilové hře šikovně tečoval nahození na brankáře, 2:0. Do konce třetiny branka nepadla, naopak bylo vidět několik nedovolených zákroků a nepříliš povedených přesilových her.

Ve třetí třetině domácí pokračovali v dobývání svatyně hostů. Hosté hrozili z brejků, ale více ze hry a také více šancí měli domácí. S blížícím se koncem zápasu hosté čím dál více otevírali hru a domácí útočníci se stále častěji dostávali do zakončení. V 55. minutě vedení domácích pojistil ranou bez přípravy Marek Antal. Hosté to nevzdali a měli ještě dvě velké šance, ale všechny střely hostů zlikvidoval jistě chytající Martin Šenk a připsal si tak svoji další nulu v této sezóně. V posledních dvou minutách ještě domácí přidali dvě branky, nejprve zvyšoval náskok Tomáš Müller a gólový účet zápasu uzavřel Tomáš Antoňů a stanovil tak závěrečný stav utkání na 5:0.

Tímto chceme poděkovat fanouškům, kteří si našli cestu na poslední utkání základní části, za podporu a za bouřlivou atmosféru, kterou nám připravili.

Fotografie z utkání zde (autor: Nikola Škvareninová)