Dynamiters Blansko HK 5 - 4 HC Lvi Břeclav

29.9.2018 - 18:00

B l a n s k o – V rámci čtvtého kola krajské soutěže hostili Dynamiters nepříjemného soupeře, Lvi Břeclav. Po bezbrankové první třetině se oba týmy prosadily v prostřední části, a následné rozuzlení v záběrečné periodě přineslo výhru Blanska poměrem 5:4. Hattrickem se prezentoval Tomáš Jílek.

První část duelu proti Břeclavi začala neuvěřitelným tempem. Hned z kraje třetiny si Blansko vytvořilo dvě tutovky, nejprve se po pravém křídle prosmýkl Tomáš Jílek, jehož pokus vyrazil Král do ochranné sítě. O malý moment později napřáhl na modré Košecký a hostující brankář jeho pokus vytěsnil mimo prostor tři tyčí. Břeclav se dokázala dostat do šancí zejména z brejků, po jednom z nich zívala na Rýpara prázdná branka, ale Vlach se dokázal přesunout a jeho pokus zastavit. Tlak si hosté vytvořili v přesilové hře, ale kotouč za brankáře Blanska dostat nedokázali. První branku mohl přidat agilní Drenčko, ale jeho teč střely od modré skončila vedle, podobně si počínal i při akci na pravém křídle, kdy svou dělovkou orazítkoval mantinel za hostující brankou. I Dynamiters dostali k dispozici přesilovku, ale střely Košeckého a Jílka nenašly cestu za Krále. První třetina tak branku nepřinesla.

Z kraje druhé části mělo domácí Blansko k dispozici přesilovku pěti proti třem, ta se však příliš nezdařila a jediným nebezpečným pokusem pro domácí byl Jakubcův pokus z velkého úhlu. Hra se otočila a zahrozit mohla Břeclav, její snažení utnul Hanzlík faulem a začaly se dít věci. Vyhozený kotouč si převzal Michal Drenčko a po vyjetí zpoza branky poslal kotouč za Krále. Bohužel pro domácí to netrvalo dlouho a bylo srovnáno, když se prosadil Klimovič, jenž dostal puk za záda Vlacha. Netrvalo to dlouho a Břeclav vedla. Lenkovič přejel modrou čáru a jeho projektil zastavila až síť. Hosté byli na koni a dokázali přidat třetí branku, když kotouč na brankovišti dorazil Klimovič. Blansko se nevzdalo a 4 minuty před koncem třetiny snížil po krásné akci Marek Pilát, jenž zakončil akci svých spoluhráčů Drenčka a Antoňů. V závěru se do šance dral Hanzlík, ale po jeho šanci nikdo z domácích puk do sítě nedorazil.

Závěrečnou část mohl odstartovat gólem hostující Gabriška, ale rozezvučel jen tyč. Dobrou příležitost si vypracoval Tomáš Jílek, ale i on trefil jen konstrukci branky. Mrzet ho to však nemuselo. Ve 42. minutě mu na brankovišti přiťukl kotouč Jakubec a domácí snajpr srovnal. Strhnout vedení na stranu Blanska mohl Sedláček, ale jeho dělovka prosvištěla mimo. Skóre se opět měnilo ve 48. minutě, kdy Rýparova rána od modré změnila směr o něktrou z hokejek domácích a zapadla do Vlachovy klece. Blansku se povedlo srovnat ve chvíli kdy to nikdo nečekal. Ve vlastním oslabení prchla hostující defenzívě dvojice Tomáš Jílek – David Jakubec. Druhý jmenovaný sice první šanci neproměnil, následně však našel Jílka, jehož technickou střelu zastavila až síť. Vedení mohl přinést samostatný únik Krále, po kterém si domácí hráč mohl nájezd zopakovat pro faul jednoho z obránců hostí. Bohužel pro domácí fanoušky proměnit nedokázal. Do dobré šance dostal nabito i Jílek, ale tři minuty před koncem odmítl hattrick a trefil jen Krále. Rozhodující okamžik utkání přišel v 58. minutě. Tomáš Jílek se na pravém křídle dostal ke kotouči a elegantně jej poslal do sítě. Blansko tak porazilo Břeclav a připisuje se první tři body v sezóně.