Dynamiters Blansko HK 11 - 5 HC Boskovice

29.10.2022 - 17:00 v Blansko

B l a n s k o – V sobotu 29. 10. 2022 se v 17:00 hodin v Blansku odehrálo utkání mezi domácími Dynamiters HK a HC Boskovice. Domácí chtěli po prohře v Brně zvítězit a hosté zase navázat na vysokou výhru z minulého kola.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HC BOSKOVICE 4:2 (4:1, 3:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 3. Berka M. (Jílek, Král), 8. Antoňů T. (Malý), 13. Grünwald (Antoňů M., Majola), 19. Jílek (Berka, Vlach), 24. Jílek (Král, Hussein), 29. Antoňů T. (Antoňů M., Majola), 32. Jílek (Berka), 47. Berka (Jílek), 48. Müller (Grünwald), 50. Kubíček (Rašovský), 58. Rašovský (Grünwald, Antoňů M.) – 10. Holemý (Bílý, Šebek), 22. Šebek, 33. Pelikán (Bednář, Píchal), 44. Schejbal (Šebek), 55. Šmíd (Šebek). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1, Střely: , Vhazování: ,  Diváci: 102.

Sestava domácích: Vlach (Šenk) – Sedláček, Hussein, Antoňů M., Majola, Verner, Rašovský, Berka P. – Berka M., Jílek, Král, Grünwald, Antal, Müller, Kubíček, Antoňů T., Malý, Kuběna. Trenér: Ivo Kuběna.

Sestava hostí: Kaplan (Külzer) – Holemý, Pokorný, Orsech, Miloš, Bílý – Šmíd, Šebek, Mikeš, Bednář, Píchal, Kytka, Schejbal, Václavík, Pelikán. Trenér: David Šebek.

Utkání začalo útočnou snahou obou týmů a hned ve druhé minutě měli domácí výhodu přesilové hry. Tuto početní výhodu v jejím závěru využil Miroslav Berka a otevřel brankový účet utkání, 1:0. Diváci i nadále mohli sledovat oboustranně útočný hokej a v 8 minutě také branku Tomáše Antoňů, 2:0. O dvě minuty později měli hosté po útočném faulu domácích výhodu přesilové hry, kterou velmi rychle využil Holemý a vrátil Boskovice zpět do zápasu, 2:1. Domácí se nenechali rozhodit a pokračovali v útočných akcích a tlačili hosty více a více do obranné třetiny. Tuto převahu přetavili nejprve ve 13. minutě Hynek Grűnwald, a poté v 19. minutě Tomáš Jílek, 4:1. Do kabin šli o poznání spokojenější domácí borci.

Druhou třetinu začali lépe hosté a hned ve 22. minutě snížil Šebek na 4:2. Dynamiters tato branka nerozhodila a ve 24. minutě Tomáš Jílek vrátil domácím tříbrankové vedení a Tomáš Antoňů v 27. minutě ještě zvýšil vedení domácích na 6:2. Do konce třetiny se ještě jednou prosadil Tomáš Jílek a v 32. minutě zkompletoval tak svůj hattrick. Hned o minutu později Pelikán korigoval na 7:3. Do konce třetiny ještě domácí ubránili dvě přesilovky a do kabin šli s relativně pohodlným náskokem.

Třetí třetina pokračovala stejně jako předchozí dvě. Domácí tlačili svého soupeře a s vidinou vysokého vedení občas zapomněli na obranná vrátka, a tak ve 44. minutě snížil na 7:4 Schejbal. Domácí odpověděli hned třemi brankami Miroslava Berky, Tomáše Műllera a Tomáše Kubíčka a v polovině třetí třetiny tak svítilo na tabuli skóre 10:4. Do konce zápasu se ještě hostům podařilo využít přesilovku Šmídem, 10:5, ale poslední slovo měl Václav Rašovský, který uzavřel gólový účet utkání na 11:5. Domácí připsali zasloužené tři body a poděkovali tak velmi slušné divácké návštěvě.

Fotografie z utkání zde (autor: Nikola Škvareninová)