Štiky daly Dynamiters lekci z produktivity, Blansko míří domů s prázdnou

22.10.2018

R o s i c e – Blansko v rámci sedmého kola krajské hokejové soutěže zajíždělo na led rosické Štiky. I přes výborný nástup do zápasu a rychlé vedení nedokázali Dynamiters ve zbytku zápasu proměňovat své šance a domů odjíždí bez bodu.

Štika Rosice – Dynamiters Blansko HK 4:2

Branky a nahrávky: 8. Vojáček (Krobauer, Krejčí), 13. Stupka (Svatuška), 26. Kožár (Antal, Jarolím), 35. Kůst (Krejčí, Polzer) – 2. Košecký (Vítek), 24. Berka (Jílek, Jakubec).

Blansko mělo na ledě Rosic úžasný vstup do zápasu. Ve druhé minutě vybojoval puk v rohu Jiří Vítek. Předložil jej na modrou čáru Jiřímu Košeckému, jehož rána skončila v brance – 0:1. Velice rychle to mohlo být o dvě branky, ale Vítkova nepovedená střela natolik zaskočila Berku, že minul kotouč před odkrytou klecí. Tlak Blanska pokračoval a dalším kdo mohl navýšit vedení byl Sedláček. Jehož rána skončila na břevně domácí brány. Ještě v první desetiminutovce se podařilo Rosicím srovat, když Vojáček dorazil touš do odkryté klece po střele z pravého křídla – 1:1. Ve druhé polovině první části se domácí prosadili podruhé. Po chybě v defenzívě se Rosice ujaly vedení a po první třetině svítilo na ukazateli skóre 2:1.

Začátek druhé části vyšel lépe Dynamiters. Jílek s Jakubcem vybojoval kotouč v útočném pásmu a společnými silami jej za pomoci Miroslava Berky dostali do hostující klece – 2:2. Obrátit skóre mohl Matouš Král po samostatném úniku, kdy se mu povedlo udělat kličku do bekhendu, ale bohužel pro Blansko netrefil branku. Domácí si vzali vedení zpět záluhou Kožára, jenž bekhendem doklepl puk do sítě v přesilovce. V závěru třetiny dal domácím vedení o dvě branky Kůst a Blansko mělo co napravovat.

Z kraje třetiny výrazně vypomohl Dynamiters výborně chytající Šenk, který svůj tým podržel a v mnoha těžkých situacích zastavil puk před brankovou čárou. Na druhé straně mohl snížit Drenčko, ale nedokázal dostat puk do sítě. Podobně si počínal o chvíli později i Jílek. Ani jeden z týmů nedokázal ve zbytku utkání vstřelit gól a Dynamiters padli s Rosicemi poměrem 2:4.