Tři stovky diváků sledovali obrat. Dynamiters dotáhli dvoubrankové manko a slaví tři body!

14.11.2019

B l a n s k o – Blanenští sice v zápase s Březinou rychle prohrávali a ačkoli prohrávali v jednu chvíli i o dvě branky, tak se nevzdali a díky výborné druhé části vyhráli vysoko 7:4.

Branky a nahrávky: 3. Grünwald (Antal), 4. Berka (Kuběna), 34. Sedláček (Šmahel), 35. Drenčko (Berka, Kuběna), 39. Antoňů (Kuběna), 48. Antal (Drenčko), 56. Pilát (Antoňů) – 2. Kozel (Jarolím), 13. Jarolím (Václavík, Štěrba), 18. Hroudný (Račický), 19. Račický (Hroudný) Rozhodčí: Vepřek – Paulík, Strýček. Vyloučení: 5:6, navíc Vítek (Blansko) 10 OT, 20 OT, Vlček (Březina) 5+OK, Dupljaku (Březina) 10 OT, 20 OT. Diváci: 277.

Sestava domácích: Vlach (19. Šenk) – Sedláček, Hanzlík, Antoňu, Verner, Němec, Pilát – Berka, Kuběna, Jakubec, Král, Vítek, Šmahel, Antal, Drenčko, Grünwald. Trenér: Jiří Vítek.

Sestava hostí: Hynšt – Švejda, Vlček, Beutl, Cívka, Štěrba, Křípal, Branžovský – Račický, Dupljaku, Hroudný, Kozel, Jarolím, Weiss, Kousalík, Václavík, Byrtus, Malíř. Trenér: Radko Křivinka.

Domácím nevyšel vstup do první třetiny a hned ve druhé minutě úvodní části šel Sokol do vedení zásluhou Kozla. Domácí si nachystali poměrně rychlou a účinnou odpověď. Ve třetí minutě vyzval Antal k zakončení Hynka Grünwalda, který nezaváhal a srovnal stav duelu na 1:1. Netrvalo to dlouho a Blansko vedlo. Kuběna našel v dobré pozici Miroslava Berku, který využil svého postavení a přesnou střelou rozjásal domácí fanoušky – 2:1. Navýšit na rozdíl dvou branek mohl opět Grünwald, ale svou šanci neproměnil. Krátce po polovině třetiny se k zakončení dostal hostující Jarolím a poslal puk do sítě a srovnal tak na 2:2. To nebylo od Březiny vše. Pět minut poté se prosadil přesným zakončením Hroudný a na něj navázal minutu a půl před koncem Tomáš Račický, jenž vyhnal Vlacha z branky. Do té se postavil Šenk a málokdo na blanenském zimáku věřil v obrat.

Ve druhé třetině dlouho zářili brankáři. Na jedné straně několikrát výborně zasáhl Šenk, na straně druhé se předváděl Hynšt. Tomu vydržela dobrá nálada do 34. minuty, kdy se po Šmahelově pasu prosadil Stanislav Sedláček a Blansko ožilo. O 71 vteřin později se totiž na brankovišti výborně zorientoval Michael Drenčko a posunul stav duelu do vyrovnané podoby. Minutu a patnáct vteřin před koncem třetiny se na pravé straně dostal k puku kapitán, Marek Antoňů, a chirurgicky přesnou ranou poslal domácí tým do vedení – 4:3. Třetina z říše snů.

Dynamiters čekala neuvěřitelně těžká třetina a přesvědčili se o tom už v jejím začátku, kdy Šenk musel předvést několik těžkých zákroků. O nepříjemných zákrocích se nedá mluvit jen v případě brankářů, ale primárně také v případě hráčů Březiny, kteří zbytečně dohrávali souboje, mnohdy i za hranicí pravidel. Sedm minut po začátku třetí části se domácím podařilo zdvojnásobit své vedení. Drenčkovu akci dokázal dotáhnout do úspěšného konce Marek Antal a emoce na hostující střídačce vzplanuly. Dvě minuty po gólu Antala zbytečně fauloval Dupljaku a následně se rozčiloval takovým způsobem, že dostal osobní trest na deset minut a jelikož se neuklidnil, tak inkasoval i trest do konce utkání. V tom samém momentu Vlček zcela nesmyslně bodnul špičkou hole hrajícího kouče domácích, Jiřího Vítka, a vykoledoval si tak trest na pět minut a do konce utkání. Utkání také skončilo pro Vítka, který se po zákroku na svou osobu pustil do šarvátky a zdvojený menší trest následoval i desetiminutový osobní trest. Jelikož se jednalo o durhý v zápase, tak i Vítek musel opustit hrací plochu. Blansko v přidalo v závěru ještě jeden gól, když se po individuální akci prosadil Marek Pilát a uzavřel skóre na konečných 7:4.