Velké Meziříčí dalo Blansku lekci z produktivity

3.12.2018

B l a n s k o – Zápas čtrnáctého kola se hokejistům Dynamiters příliš nevydařil. Domácí hostili lídra soutěže, HHK Velké Meziříčí a to si na ledě Blanska otevřelo střelnici a poukázalo na největší slabinu domácích, střílení branek.

Dynamiters Blansko HK – HHK Velké Meziříčí 3:11

(1:5, 0:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 13. Drenčko (Antoňů, Král), 56. Jílek (Hussien), 60. Jílek (Sedláček) – 6. Křenek (Matov, Sobotka), 8. Křenek (Sobotka), 9. Střecha, 16. Sobotka (Matov, Šerý), 17. Rozmarín (Vlašín), 24. Střecha (Strnad, Burian), 37. Rozmarín (Ambrož), 37. Sobotka (Matov, Křenek), 45. Šerý (Střecha, Křenek), 52. Křenek (Matov, Vlašín), 58. Křenek (Vlašín, Matov). Rozhodčí: Goňa – Kozák, Zapletal. Vyloučení: 7:5.

Sestava domácích: Šenk (Vystrčil) – Sedláček, Hejduk, Pilát, Němec, Jakubec, Antoňů – Nohel, Král, Drenčko, Vítek, Berka, Hussein, Majola, Jílek, Antal, Šála, Grünwald H.. Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Juda (Šoustal) – Šerý, Vlašín P., Kochánek, Burian, Pokorný, Ambrož – Křenek, Matov, Sobotka, Strnad, Střecha F., Střecha T., Rozmarín, Vlašín M., Pejchal.  Trenér: Karel Vejmelka.

Domácí tým se sice do utkání s VelkýmMeziříčím pustil s vervou, ale své šance v úvodu nedokázali blanenští proměnit a soupeř trestal. V rozmětí šesté až deváté minutě se dvakrát trefil hostující Křenek a jednu branku přidal Střecha. Tým Martina Světlíka se dokázal zvednout a ve třinácté minutě zápasu vložil do střely Marka Antoňů svou hůl Michael Drenčko a rozvlnil síť za zády Judy – 1:3. Bohužel pro Dynamiters netrval tento stav dlouho. V 16. minutě se puku chopil Sobotka a dostal jej do branky počtvrté. O minutu později jej napodobil Rozmarin a Blansko rázem prohrávalo 1:5.

Druhou třetinu mohli diváci v blanenské aréně sledovat vyrovnanější hru na obou stranách. Blansko si opět dokázalo vytvořit několik velkých příležitostí, ale brankář Juda dokázal všechny z nich zlikvidovat. Na druhé straně se činil Martin Šenk a výrazně svůj tým i za rozhodnutého stavu podržel. Inkasovaným brankám se však ani v této třetině nevyvaroval. Nejprve se z pravé strany prosadil podruhé v zápase Střecha a v závěrečných minutách třetiny přidali další góly Rozmarín a Sobotka.

Závěrečná třetina přinesla nejvyrovnanější podívanou. Hosté sice dvěma góly Šerého a Křenka, který zkompletoval hattrick, navýšili své vedení, ale to dokázal kosmeticky upravit čtyři minuty před koncem Tomáš Jílek, jehož střelu zastavila až síť hostující branky – 2:10. Vzápětí přidal čtvrtou branku v zápase Křenek a skóre uzavřel v poslední minutě opět Tomáš Jílek, jenž lehce tečoval Sedláčkovu dělovku od modré a upravil na definitivních 3:11.