Vše je to o bojovnosti, říká novic v dresu Blanska, Jiří Vítek

18.10.2018

B l a n s k o – Šesté kolo přivedlo na led Blanska tým Velké Bíteše. Blansko předvedlo výborný výkon a favorita dokázalo na svém ledě obrat o dva body. Notnou měrou se na výsledku podílel nováček v dresu Dynamiters, Jiří Vítek, který se ve třetí třetině prosadil a srovnáním na 4:4 poslal zápas do prodloužení.

První zápas a hned jste se uvedl vstřelenou brankou. Příjemný start do sezóny, nemyslíte?
Tak o ten gól mi ani nejde. Šlo mi hlavně o to dostat se do tempa. Snad čtyři roky jsem nehrál soutěžní zápas, takže jsem nevěděl, co od toho ve svých letech očekávat. Půlka zápasu byla hlavně o tom, abych chytil tempo a přizpůsobil se hře. Potom jsem se snažil vytvořit něco směrem dopředu. Zaplať pánbůh, že tam ten gól padl. Asi byl celkem důležitý (úsměv).

Do větší šance jste se dostal hned v první třetině, kdy jste dostal puk mezi kruhy. Co v tu chvíli chybělo ke zdárnému konci?
Chybělo tomu to, že jsem starej a pomalej (smích). Kdybych se k tomu otočil rychleji, tak jsem tam byl úplně sám a bek by to nestihl zblokovat.

Velká Bíteš je týmem, který bude chtít hrát v horních patrech tabulky. Jsou ty dva body o to cenější?
Tak určitě. Osobně nevím co od soupeřů v téhle soutěži čekat. Moc jsem vývoj v kraji nesledoval. Bíteš hrála dobře, jako soupeř se mi moc líbila. Mají tak šikovné kluky, kteří si to umí dát a vědí co mají hrát. My musíme vyčnívat bojovností, což se proti Velké Bíteši podařilo.

Dvakrát jste v zápase prohrávali o dva góly, ukázal se v těch chvílích charakter týmu?
Samozřejmě. Vše je to o bojovnosti a taky o tom, že se tým v takové situaci nesloží, ale naopak semkne. Ukázalo se to i v Březině, poté s Bíteší. Mužstvu to jen může pomoct. Ukázali jsme si, že i za stavu, kdy prohráváme o dva góly, dokážeme hrát co chceme.

Další zápas vás čeká v Rosicích, soupeř ze spodní části tabulky. Co od Štik očekávat?
Nevím co od Rosic čekat. Jak už jsem řekl, moc jsem soutěž nesledoval. Ale podobně jako zápasy předtím. Bude to o bojovnosti. Musíme hrát trochu víc odzadu a počkat na ty brejky. Budeme muset hrát jinak, než domácí zápasy.