Výhru nad bojovnými Rosicemi režírovali beci, Blansko se posouvá na příčky zaručující play-off!

17.1.2019

B l a n s k o – Dynamiters ve dvacátém kole hostili rosickou Štiku. Po nepříliš povedené první periodě se výkon obou týmů zlepšil a po mnoha neproměněných šancích přišly i branky. Ačkoli šly jako první do vedení Rosice, tak Blansko třemi góly zápas otočilo a připisuje si veledůležité tři body.

Dynamiters Blansko HK –

HC Štika Rosice

3:1

(0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 36. Antoňů (Jakubec), 46. Antoňů (Drenčko), 49. Sedláček (Berka, Grünwald) – 26. Kožár (Úlehla, Dobiáš). Vyloučení: 2:2. Diváci: 130. Rozhodčí: Honza, Sofka – Czubaj, Viskot.

Sestava domácích:  Vlach (Šenk) – Sedláček, Miloš, Pilát, Němec, Antoňů, Hanzlík – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Hussein, Majola, Nohel, Jílek, Antal, Jakubec, Grünwald H., Novosad Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Vrba (Čížek) – Dobiáš, Rafaj, Dobšák, Antal, Úlehla, Kousal – Kožár, Kroubauer, Pospíšil, Hanáček, Polzer, Krejčí, Jarolím, Kazlepka, Gombarčík. Trenér: Ladislava Šoukal.

Blansko mělo s Rosicemi poměrně špatný vstup do zápasu a Rosice se snažily zahrozit. Po úvodních pět minut se divákům na zimním stadiónu příliš líbit nemohlo. První větší šanci zápasu si vytvořil Jílek, ale po objetí branky Vrby nedokázal poslat puk do sítě. Oba brankáři převáděli kvalitní výkony a nutno říci, že zejména díky nim se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhou třetinu zápasu zahájilo Blansko aktivně a hned z kraje mohlo jít do vedení.  Bohužel pro domácí si brankář Vrba poradil. První branky se fanoušci na blanenském zimáku dočkali v 26. minutě, když hosté využili dvojnásobnou přesilovou hru. Střelu od modré čáry v podání Úlehly ze vzduchu sklepl do sítě Kožár. Branka hostí odšpuntovala festival spálených šancí v podání domácích. Několik střel Sedláčka, únik Jílka, či technické zakončení Vítka ztroskotalo na koncetrovaném Vrbovi. Vyrovnání přecijen přišlo. V šestatřicáté minutě rozradostnil domácí fanoušky kapitán Marek Antoňů. Domácí bek napřáhl na modré čáře a jeho rána zaplula přesně k pravé tyči hostující brány – 1:1. Po druhé třetině tak ukazovala světelná tabule v Blansku opět nerozhodný stav.

Klíčovým aspektem zápasu se ukázaly býti přesilové hry. Ve třetí části pokračovalo Blansko v aktivní hře a prahlo po strhnutí vedení na svou stranu. Druhé branky se tak fanoušci modrobílých barev dočkali, opět v přesilovce, v šestačtyřicáté minutě. Michael Drančko našel zpoza branky na modré Marka Antoňů, jehož ránu si do sítě srazil jeden z obránců hostí! Dynamiters rázem vedli 2:1. O další dvě minuty později to bylo už 3:1. Pět vteřin po začátku přesilové hry nabil Hynek Grünwald Stanislavu Sedláčkovi, jehož pokus od modré nechytatelně zapadl k levé tyči – 3:1. Ačkoli se v závěrečné desetiminutovce dostali Rosice do několika šancí, tak navrátilec do sestavy, Jarmil Vlach, podržel svůj tým a neinkasoval. Blanenští mohli své vedení navýšit, postarat se o to mohl agilní Tomáš Jílek, ale v zápase s Rosicemi mu nebylo přáno a sám před ležícím brankářem nebyl schopen zvednout puk nad beton. Blansko i přesto dokázalo zvítězit poměrem 3:1 a posunout se na pozice zaručující play-off.