Přes slibný začátek si Baník odváží z Blanska 3 body

24.10.2021

DYNAMITERS BLANSKO HK – SHKM HODONÍN 5:6

(3:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Miloš, 5. Grünwald (Němec), 18. Grünwald (Drenčko), 23. Malý (Verner, Antal), 54. Jílek (Drenčko) – 12. Peš (Sajdl), 25. Polesný (Vaškovič, Sajdl), 36. Peš (Vaškovič), 42. Borot (Polesný, Vaškovič), 44. Sajdl (Peš, Vaškovič), 51. Venclík (Borot, Charvát). Vyloučení: 4:3, Využití: 0:2, Střely: 31:39, Diváci: 105.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Němec, Sedláček, Antoňů M. „C“, Miloš, Hanzlík, Verner – Majola, Grünwald, Müller, Drenčko, Jílek, Berka, Malý, Antal, Kubíček. Trenér: Radko Křivinka.

Sestava hostí: Luner (23. Zollpriester) – Crlík, Zlámal, Polesný, Směřička, Rákoczy, Filásek – Charvát, Dufek, Venclík, Vaškovič, Peš „C“, Sajdl, Borot, Konečný, Matuškovič. Trenér: Michal Kuba

V sobotu 16.10.2021 zavítal na blanenský led jeden z favoritů letošního ročníku krajské ligy jižní Moravy a Zlína, tým SHKM Hodonín, který do tohoto kola ještě neprohrál. Blanenští hokejisté chtěli navázat na předchozí dobré výkony a zastavit tak rozjetý hodonínský tým.

Utkání sice začalo opatrnou hrou na obou stranách, ale hned ve druhé minutě první třetiny se krásnou a přesnou střelou od modré čáry prosadil Lukáš Miloš a domácí šli do vedení. Dynamiters pokračovali v aktivní hře a po zásluze šli do dvoubrankového vedení, kdy Němcovu střelu od modré čáry tečoval Hynek Grünwald. Ve dvanácté minutě blanenští chybovali v rozehrávce a hostující Peš přesnou střelou snížil na rozdíl jedné branky. Do konce první třetiny se ale blanenským podařilo přidat ještě jednu branku. Hostující brankář Luner se dopustil velké minely, kdy si Grünwaldovo nahození na bránu nešťastně srazil na svoje záda a do brány. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí tým.

Na začátku druhé třetiny dokázal blanenský tým vstřelit další rychlou branku po rychlé rozehrávce z obraného pásma, kdy se prosadil tvrdou střelou Vojta Malý, a domácí tak vedli už o tři branky. O necelé dvě minuty později snížili hostující z přesilové hry po trefě Polesného na rozdíl dvou branek. V druhé půli zápasu však došlo k velké chybě na straně domácích, kdy ve vlastní přesilové hře inkasovali branku z hole Peše. Po druhé třetině tak odcházely týmy do šaten za stavu 4:3 pro domácí.

Úvod třetí třetiny, na rozdíl od prvních dvou, patřil hostům z Hodonína. Už po minutě hry vyrovnal na 4:4 Borot, a o další dvě minuty později šli hosté do vedení po přesilovkové brance Sajdla. Necelých 10 minut před koncem zápasu přidal šestý gól hodonínských Venclík a blanenským tak nezbývalo nic jiného, než aktivním napadáním dostat soupeře pod tlak a přinutit jej k chybě. To se domácím podařilo v 54. minutě, kdy se Jílkova střela dostala do branky hostí. V posledních minutách utkání blanenští vsadili vše na jednu kartu, při hře bez brankáře se snažili za každou cenu vyrovnat a dostat tak utkání do prodloužení. To se jim bohužel nepodařilo a hostující tým si tak z Blanska odvezl tři body.