První výhra v sezoně zařízena v derby

2.10.2022

B l a n s k o – V sobotu 1.10.2022 v 17:00 začalo první regionální derby mezi Dynamiters Blansko HK a HC Boskovice v rámci třetího kola krajské hokejové ligy.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HC BOSKOVICE 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Staněk (Šmahel), 11. Jílek (Král, Šmahel), 16. Kuběna (Majora, Verner), 30. Němec (Král, Sedláček), 30. Müller (Šmahel), 45. Müller, 58. Antoňů T. (Král) – 19. Šebek (Novotný), 22. Schejbal (Šebek), 48. Schejbal (Šebek). Vyloučení: 6:4, navíc ve 40. nařízeno TS proti domácímu týmu (neproměněno), Využití: 1:0, Střely: , Vhazování: ,  Diváci: 120.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Němec, Sedláček, Antoňů M., Berka P., Verner, Rašovský, Hanzlík – Antoňů T., Jílek, Král, Šmahel, Staněk, Müller, Majora, Kuběna, Malý. Trenér: Ivo Kuběna

Sestava hostí: Vydržel (Kaplan) – Orsech, Pokorný, Pekr, Oujeský, Miloš – Pelikán, Mikeš, Bílý, Šebek, Bednář, Smejkal, Novotný, Schejbal, Píchal, Ošlejšek. Trenér: Svatopluk Vařeka.

Oba týmy si v zápase chtěli připsat první výhru, a tak od první minuty byl k vidění spíše útočný hokej. Domácí si rychle vytvořili tlak a již ve čtvrté minutě otevřela skóre nová posila Dynamiters Adam Staněk, 1:0. Domácí pokračovali v aktivní hře a na rozdíl od předchozího zápasu stříleli i branky. Nejprve Tomáš Jílek v 11. minutě a po něm Ivo Kuběna v 16. minutě zvýšili na 3:0. Bohužel v této pasáži domácí borci polevili a hosté převzali otěže zápasu. Minutu před koncem třetiny snížil David Šebek na 3:1 a těsně před sirénou musel Martin Šenk vytáhnout skvělý zákrok, čímž zabránil dalšímu snížení.

Druhá třetina pokračovala tak, jak první skončila. Hosté zle zatápěli domácím borcům a velmi rychle, ve 22. minutě zápasu, z hole Schejbala snížili na rozdíl jedné branky – 3:2. To zapůsobilo trochu jako budíček pro Dynamiters a v následujících minutách se zlepšili v obranné činnosti a ve spolupráci s brankářem vyrovnání nedopustili. Naopak se začali nadechovat k náporu a po individuální akci Zdeňka Němce opět odskočili na rozdíl dvou branek, 4:2. Hned v následujícím střídání zužitkoval svoji příležitost Tomáš Müller, 5:2. Tyto dvě branky padly v rozmezí pouhých 39 vteřin a otupily tlak boskovských. Do konce třetiny mohli ještě Dynamiters vedení zvýšit, ale svoje šance nevyužili. Několik vteřin před koncem ještě domácí chybou v útočném pásmu nabídli samostatný únik jednomu z hostů. Ten byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. S nabídnutou šancí na snížení tak říkajíc do kabiny ovšem nesouhlasil strážce domácí svatyně a do kabin se tedy šlo za stavu 5:2.

Ve třetí třetině svoji aktivitu zvýšili hosté, ale tentokrát již domácí borci udrželi pozornost a nedovolili hostům výraznější ohrožení branky. Naopak ve 45. minutě to bylo již o 4 branky. Tomáš Müller se brankově prosadil podruhé v zápase a dal domácím více klidu, 6:2. Ve 47. minutě hostující Schejbal krásnou střelou snížil na 6:3. Utkání pokračovalo dále ve slušném tempu, domácí pozorně bránili a nebáli se zaútočit naopak hosté se stálé pokoušeli s výsledkem něco udělat. Nicméně s postupujícím časem bylo více a více jasné, že domácí si dokráčí k zaslouženému vítězství. V jedné z mála přesilových her se v 58. minutě na brankovišti prosadil Tomáš Antoňů a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 7:3

Rádi bychom tímto také poděkovali všem fanouškům, kteří si našli cestu na toto utkání a vytvořili bouřlivou kulisu, kterou si tento zápas určitě zasloužil a těšíme se na další utkání.

Fotografie z utkání zde (autor: Nikola Škvareninová)