Techniku jsme dokázali trápit 43 minut

30.10.2022

B r n o – V sobotu 22.10.2022 zavítali naši borci do Brna, aby v 18:00 sehráli utkání s místní Technikou, týmem, který se netají ambicemi na postup do druhé ligy.

TECHNIKA HOCKEY BRNO – DYNAMITERS BLANSKO HK 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Jurča (Kaukič), 43. Tomaník (Úlehla, Hroudný), 44. Dufek (Strýček, Benýšek), 59. Jurča (Tomaník) – 18. Malý, 32. Grünwald (Müller). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0, Střely: , Vhazování: ,  Diváci: 84.

Sestava domácích: Alexa (Huzlík) – Korvas, Úlehla, Dufek, Rosendorf, Strýček, Sedláček D. – Svatuška, Tomaník, Karpíšek, Hroudný, Benýšek, Jurča, Hledík, Snášel, Kaukič, Račický. Trenér: Jiří Rech.

Sestava hostí: Šenk (Vlach) – Sedláček S., Němec, Verner, Hussein, Rašovský, Majola – Antal, Jílek, Král, Kubíček, Grünwald, Müller, Malý, Kuběna, Berka M.. Trenér: Ivo Kuběna.

Dynamiters vlétli do zápasu a svou aktivní hrou zaskočili domácího favorita. První polovinu třetiny byli aktivnější, domácí tým přehrávali, ale tuto převahu nedokázali zúročit vstřelenou brankou. Domácí se po té oklepali a začali zatápět obraně Dynamiters. Ve 14. minutě se domácím podařilo bleskově využít přesilovou hru, kdy hned po buly doskákal kotouč k Jurčovi a ten tváří v tvář Martinu Šenkovi nezaváhal, 1:0. Domácí branka povzbudila k další útočné snaze, ale obrana Dynamiters se spolehlivým brankářem vydržela. Naopak, v 18. minutě hosté trochu kuriózně vyrovnali. Při signalizaci vyloučení Vojty Malého se domácí pokusili riskantně rozehrát a dali si vlastní branku, 1:1. Branka byla připsána právě Vojtovi Malému. Hosté přesilovku ubránili a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina se nesla ve znamení lítého boje o každý metr ledu. Ani jeden z týmů nedaroval nic soupeři, hra se rozkouskovala a docházelo i k častým vyloučením. Byly k vidění šance na obou stranách a spousta osobních soubojů. Ve 32. minutě otočili Dynamiters skóre, Hynek Grünwald se nejlépe zorientoval při hře čtyři na čtyři a strhl vedení na naši stranu, 1:2. Do závěru třetiny i přes šance na obou stranách již branka nepadla.

Do třetí třetiny vstoupili podstatně lépe domácí borci a mezi 43. a 44. minutou vstřelili dvě branky. Nejprve se po chybě ve středním pásmu a následném přečíslení ujala střela Tomaníka, 2:2. O minutu později při signalizované výhodě svoje nahození od modré čáry šikovně skryl Dufek za hradbu těl a otočil skóre, 3:2. Naši borci se po té snažili brankový účet zápasu srovnat, ale domácí si vedení začali zkušeně hlídat. Naši borci stále více otevírali hru, domácí toho využívali k brejkům. Až do 59. minuty držel Martin Šenk naděje hostů vysoko a stále byla šance na vyrovnání. V této minutě se ale podruhé prosadil Jurča a rozhodl o osudu utkání, 4:2. I přes prohru hráči Dynamiters odvedli kvalitní výkon se silným soupeřem a nemají se za co stydět. Velký dík také patří našim fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu a jejich podpora byla hodně slyšet!