Bez branek se nevyhrává, Hodonín dal Blansku lekci z produktivity

21.1.2019

B l a n s k o – Jednadvacáté kolo KHL přivedlo na led Blanska těžkého soupeře v podobě Hodonína. Dynamiters sice i jako outsider dokázali svého soupeře dostat pod tlak, ale doplatili na svou slabinu – neproměňování šancí a SHKM podlehli poměrem 2:4.

Dynamiters Blansko HK –

SHKM Hodonín

2:4

(0:3, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Drenčko, 58. Král (Miloš) – 16. Sajdl (Směřička, Rákoczy), 20. Janás (Polák, Peš), 20. Sajdl (Lidák, Kuba), 26. Kuba (Lidák). Vyloučení: 7:9. Diváci: 110. Rozhodčí: Reich – Czubaj, Nechvátal.

Sestava domácích:  Šenk (Vlach) – Sedláček, Hanzlík, Antoňů (C), Miloš, Němec, Pilát – Grünwald, Jílek, Berka, Drenčko, Nohel, Král, Šála, Antal, Jakubec, Vítek, Novosad, Majola, Hussein. Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Zollpriester (Luner) – Polesný, Rákoczy (A), Směřička, Lidák, Rýpar, Crlík, Výmola – Polák, Peš (A), Janás – Kuba (C), Sajdl, Tomi – Jajcay, Chalupa, Venclík Trenér: Jan Prčík.

Vstup do první třetiny se Blansku podařil a několik velkých šancí zaměstnalo hodonínského brankáře. Velké šance si vytvořili Dynamiters v přesilové hře, kdy na Jakubce zívala prázdná branka, jeho střela však skončila mimo prostor branky. Podobně dopadl o chvíli později i Matouš Král. Krátce po polovině třetiny mohl Berka poslat Blansko do vedení, ale svůj brejk zakončil těsně mimo. Obratem Hodonín zabral a dostal se do vedení. Po několika dorážkách se ke kotouči dostal Sajdl a se štěstím jej dostal pod betonem Šenka do branky. V poslední minutě se hostujícímu týmu povedlo své vedení navýšit. Nejprve se prosadil Janás a patnáct vteřin před koncem jej napodobil opět Sajdl.

Druhá třetina se domácím povedla výrazně lépe. Hned ve druhé minutě se k odražené střele Krále dostal Michael Drenčko a nadvakrát dostal kotouč za Zollpriestera – 1:3. Blansko si vypracovalo i další šance, ale ve většině z nich domácí selhali ve finální fázi a trefovali připraveného brankáře Hodonína. Hosté dokázali v šestadvacáté minutě vrátit na svou stran uvedení o tři branky. Po chybě v obraně Dynamiters se ke kotouči dostal Kuba a rychlým pokusem bekhendem překonal Šenka počtvrté. Blansko pokračovalo v aktivní hře i nadále, ale branku již vstřelit nedokázalo.

V závěrečné třetině se Dynamiters pokusili o zvrat zápasu, ale podobně jako v dosavadním průběhu zápasu, tak i v poslední části se Blansku nedařilo své šance dovést do úspěšného konce. Zollpriester předvedl kvalitní výkon a i při několika nebezpečných pokusech například Vítka, či Jílka si poradil. Snížit se Blansku povedlo až v závěru, kdy střelu novice v dresu Dynamiters, Lukáše Miloše, tečoval Matouš Král a usměrnil puk za bezmocného Zollpriestera – 2:4. Závěrečný tlak však domácí nedokázali proměnit v branku a Hodonín si odváží z Blanska tři body.