Blansko bojovalo a předvedlo s Boskovicemi výborný výkon, i přesto derby ovládla Minerva

3.2.2019

B l a n s k o – Derby mezi Blanskem a Boskovicemi vždy zaručuje záživný hokej a mnoho šarvátek. Stejně tomu bylo i ve druhém letošním vzájemném soutěžním zápase. Oba celky si vypracovaly značné příležitosti a na obou stranách mohlo více jak 600 diváků vidět fantastickou podívanou s hořkým koncem pro Blansko, které svému soupeři podlehlo 2:5. Hodnocení trenéra Světlíka najdete na konci článku.

Dynamiters Blansko HK – SK Minerva Boskovice 2:5

(0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Vítek (Král), 47. Vítek (Král, Antoňů) – 4. Kárný (Bednář), 9. Surý (Skácel, Hnilička), 45. Šmíd (Tomaník), 46. Václavík (Skácel, Maksa), 60. Dufek (Skácel) Vyloučení: 4:6. Diváci: 580. Rozhodčí: Grygera – Kozák, Zapletal.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Hanzlík, Antoňů, Miloš, Němec, Pilát, Hejduk – Berka, Jílek, Jakubec – Grünwald, Vítek, Král – Majola, Antal, Hussein – Nohel, Šála. Trenér: Martin Světlík.

Sestava hostí: Chvátal (Kulzer) – Maksa, Surý, Dufek, Surý, Vágner, Honzek, Brabec – Klaus, Skácel, Hnilička, Kárný, Bednář, Pelíkán, Šmíd, Šebek, Tomaník, Václavík.  Trenér: Svatopluk Vařeka.

Start do zápasu se více povedl Blansku, které si vypracovalo několik šancí, ale puk do sítě brankáře Chvátala nedostalo. Nutno dodat, že v několika případech zachránila nejistého brankáře hostí štěstěna, neboť se kotouč pohyboval v těsné blízkosti brankové čáry. Bohužel scénář zápasu byl velice podobný zápasu s Hodonínem, kdy po tlaku Blanska přišly branky hostí. Tu první vsítil ve čtvrté minuitě Kárný, když doplácal kotouč za Šenkova záda. V deváté minutě to bylo již o dvě branky, kdy v přesilovce propálil vše od modré čáry Surý. Boskovice si vypracovaly i další šance, ale ty většinou zlikvidoval ve velké formě chytající Šenk. Blansko si sice vypracovalo další příležitosti, ale puk za nejistého Chvátala nedostalo.

Druhá třetina byla ze strany Blanska výrazně lepší. Svěřenci Martina Světlíka působili aktivněji a vypracovávali si šance. Bohužel v mnoha případech zbytečně dlouho váhali se střelbou a Chvátal byl bez práce. To se změnilo v polovině zápasu, kdy musel brankář Minervy řešit mnoho závarů před vlastní brankou a začalo se přiostřovat. Výborné zákroky také předváděl domácí Šenk, jehož lapačka zneškodnila několik nebezpečných šancí. Ve 32. minutě se zimní stadion v Blansku konečně expolodoval radostí. Po výborné práci Krála se k puku dostal Jiří Vítek a domácí matador se štěstím procedil kotouč za Chvátala – 1:2. Domácí pokračovali v aktivní hře a několikrát viselo ve vzduchu vyrovnání. Bohužel pro tým Dynamiters se tak nestalo a do kabin se šlo za těsného vedení Minervy.

Třetí část zpočátku přinesla několik nebezpečných šancí zejména na straně Blanska, ale problémem bylo opět proměňování vyložených šancí. Ty které nemířily mimo prostor branky dokázal vykrýt gólman Chvátal. Zápas prakticky rozhodlo 23 vteřin na pomezí 45. a 46. minuty, kdy se ze dvou brejků prosadili hosté, konkrétně Šebek a Václavík. Dynamiters tak najednou stáli před nesnadným úkolem, stáhnout tříbrankový náskok soupeře a pokusit se strhnout duel na svoji stranu. Odpověď Blanska trvala jen několik desítek sekund. Gólovou sir=nu rozezvučel ve 47. minutě opět Jiří Vítek, jenž využil výborné práce dvojice Matouše Krále a Marka Antoňů – 2:4. V závěru sáhl trenér Světlík k powerplay, ale domácí nedokázali dostat puk za záda Chvátala a naopak inkasovali, když se od červené čáry prosadil střelou do prázdné branky Dufek.

Martin Světlík, trenér Dynamiters Blansko: Bohužel jsme na začátku nedokázali proměnit dvě, tři vyložené šance a opět z toho nepadlo nic. Proti takovému soupeři se ty šance musí proměňovat. Kdyby první třetina skončila 1:1, nebo 1:2 tak by to pro nás bylo určitě lepší. Ve druhé části to byl hokej nahoru – dolů. Dokázali jsme využít svou šanci a alespoň snížit. Ve třetí třetině jsme doplatili na snahu o otevření hry a možném srovnání. Soupeř naše chyby dokázal využít a dostal zápas pod svou kontrolu. Za stavu 2:4 už byla hra bez brankáře jen takovým pokusem, který tentokrát bohužel nevyšel. Myslím si, že dnes se ten hokej musel fanouškům líbit a věřím že nás přijdou příště podpořit.