Blansko bude bojovat o body v Rosicích

10.11.2017

Po týdenní pauze vyjedou Dynamiters opět na led. Brzy bude půlka sezóny pryč a Blansko zatím se třemi body drží devátou příčku tabulky. Vše se však může zítřejším utkáním změnit, jelikož našemu mužstvu chybí pouze tři body na Břeclav. Našim soupeřem jsou Štiky z Rosic, které ještě letos nebodovaly a jejich výkony nejsou příliš dobré. Úvodní buly padne 11.11.2017 v 17:00.

Přípravné utkání ukázalo sílu Blanska

Oba celky se letos již jednou utkaly v přípravě a zápas potěšil nejednoho hokejového fanouška. První třetinu Dynamiters prohráli 1:4 a vypadalo to, že si Štiky přijely pro jasnou výhru, ale Blansko zabojovalo a po druhé periodě prohrávalo už jen 2:4. Ve třetí dvacetiminutovce předvedli domácí Dynamiters spanilou jízdu v čele s Tomášem Jílkem, který vstřelil dvě branky. Po přestřelce bylo po šedesáti minutách na tabuli skóre nejasné 5:5 a rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byly Rosice úspěšnější.

Štičí krize

Ačkoliv Blansko nemá nejlepší výsledky v letošní sezóně, tak Štiky jsou na tom mnohem hůř. Dokázaly sice vstřelit o tři branky více než Dynamiters, ale celkové skóre týmu je -32 branek, což je nejhorší z celé soutěže. Dvakrát již dokonce dostaly dvoucifernou nadílku. Nejdříve od Uničova dvanáct branek a hned další utkání jim desítku nadělil Uherský Brod. Pouze zápas s Velkým Meziříčím Štiky prohrály jen o branku, ale v ostatních střetech vždy ztrácely ve výsledném skóre na soupeře minimálně tři branky. Tyto faktory nás staví do pozice lehkého favorita a máme tak možnost se znovu posunout v tabulce o něco výše, ale rozhodně by nebylo dobré Rosice podcenit.

Autor: Jiří Komárek