Blansko jede z Boskovic s prázdnou

2.12.2017

SK Minerva Boskovice 7:2 Dynamiters Blansko HK

Branky a nahrávky: 6. Dufek (Pelikán), 15. Václavík (Šmahel, Klaus), 24. Maksa (Šebek, Hnilička), 37. Skácel (Václavík, Hnilička), 39. Hnilička (Skácel), 53. Kárný (Dufek, Pelikán), 55. Hnilička (Skácel) – 4. Šála, 26. Jílek (Sedláček)

Dynamiters v sobotu odehráli venkovní utkání v Boskovicích. Zápas to byl ze začátku velice vyrovnaný a Blansko dokonce z kraje utkání i vedlo, ale úřadující mistr se oklepal a stav utkání otočil. Po dlouhém boji pak přidal několik dalších branek a Dynamiters jedou domů po prohře 2:7 s prázdnou.

Úvodní perioda začala pro Blansko dobře. Ve čtvrté minutě naši borci otevřeli skóre utkání, konkrétně za první brankou hostů stál David Šála. Radost však dlouho netrvala a soupeř dokázal v šesté minutě vyrovnat. V patnácté minutě přidaly Boskovice zásluhou Jiřího Václavíka ještě druhou branku a ačkoliv měly oba týmy několik dalších slibných příležitostí, tak branka již nepadla a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhé dvacetiminutovce převzali iniciativu hlavně domácí. Čtyři minuty po začátku prostřední třetiny skóroval Pavel Maksa a dostal Boskovice do dvoubrankového vedení. Blansko se však zvládlo ještě oklepat a vstřelilo zásluhou Tomáše Jílka kontaktní branku. Následovala dlouhá pasáž rychlého hokeje bez branek, kterou v sedmatřicáté minutě ukončili gólem domácí a dvě minuty poté přidali další. Po druhé třetině Boskovice vedly 5:2. V závěrečné části se ještě Dynamiters snažili zaútočit a zvrátit nepříznivý výsledek, ale Boskovice dvakrát skórovaly a upravily skóre na konečných 7:2.

Autor: Jiří Komárek