Dobrý výkon v první polovině na body nestačil

27.9.2021

U h e r s k ý  O s t r o h – V neděli 26.9.2021 zavítali naši hokejisté do Uherského Ostrohu, tradičního favorita celé soutěže. Utkání bohužel poznamenal fakt, že jej řídili pouze dva čároví rozhodčí. Nutno však podotknout, že i přes drobné šarvátky této situace žádný z týmu nezneužil.

HOKEJ UHERSKÝ OSTROH – DYNAMITERS BLANSKO HK 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Sedláček (Malý), 44. Grünwald (Král, Šmahel) – 35. Rauš D. (Stránský, Galuška L.), 38. Rauš D. (Stránský, Galuška L.), 56. Mika (Stránský, Rauš D.), 60. Galuška V., Vyloučení: 9:8, Střely: , Diváci: 177.

Sestava domácích: Vlach (Šenk) – Němec, Sedláček, Antoňů M., Miloš, Hanzlík, Verner – Král, Šmahel, Grünwald, Antal, Jílek, Müller, Antoňů T., Kuběna, Majola, Malý. Trenér: Radko Křivinka.

Sestava hostí: Šurý (Mráček) – Rauš D., Kučera, Pírek, Andrýsek, Frolek, Stránský, Juračka, Flora Pe., Zalubil L., Rauš M., Zalubil J., Fuga, Galuška L., Mika, Galuška V., Flora Pa., Trenér: Ivan Klauda

Uherský Ostroh začal doma svým tradičním náporem. Tlak byl záhy otupen dobře pracující blanenskou obranou a dobře chytajícím brankářem. Hra se vyrovnala a oba týmy bojovali o to usadit se v pásmu soupeře a vytvořit si nějakou šanci. Možná trochu zaskočený domácí tým začal v obranné třetině kupit chyby, hráči Dynamiters převzali iniciativu a začali si tvořit velmi slibné šance. V 15. minutě se po skrumáži na útočné modré čáře nejlépe zorientoval Vojta Malý, který podržel puk a krásnou přihrávkou do „prázdné brány“ vyzval ke skórování Standu Sedláčka, po kterém šli Dynamiters do jednobrankového vedení. Do konce třetiny měli blanenští ještě pár šancí, včetně samostatného úniku, ale bohužel další gól do konce třetiny nepřidali.

Druhá třetina začala trochu opatrněji než první, nicméně byli to opět naši borci, kteří převzali iniciativu. Převahu hostů gólově zúročil Hynek Grünwald, který si výborně našel místo před domácím brankářem a po přesné přihrávce od Matouše Krále nedal domácímu gólmanovi šanci zareagovat. Dynamiters tak odskočili domácím na rozdíl dvou branek. V této fázi utkání jsme měli ještě několik velmi slibných šancí, ale ani jedna dalším gólem neskončila. K dalšímu navýšení náskoku již bohužel nedošlo a vlivem několika sporných vyloučení na obou stranách se hra opět vyrovnala. Závěr druhé třetiny patřil jednoznačně domácím, kteří dostávali blanenské pod velmi silný tlak a dokázali si vytvořit několik gólových šancí. Jen díky skvěle chytajícímu Jarmilovi Vlachovi, který často až na brankové čáře hasil šance domácích, drželi Dynamiters dvoubrankový náskok. Hostům se nedařilo dostávat jednoduše kotouče z obranné třetiny a přišel zasloužený trest v podobě Raušovy střely od modré čáry, která prolétla hradbou těl a skončila až za v síti, 1:2. Situace na hřišti se nezlepšila a o pár minut později Rauš opět od modré z velmi podobné situace vyrovnal na 2:2. Zbytek třetiny branku nepřinesl, ale bylo jasné, že do třetí třetiny musíme nastoupit daleko lépe.

Začátek třetí třetiny přinesl útočný hokej z obou stran, oba celky chtěly strhnout vítězství na svoji stranu. Třetí třetinu pak ovlivnilo velké množství vyloučení, pět na pět se ve druhé části třetiny prakticky nehrálo. Během těchto vyloučení se blanenští dostali do kritické situace, ale více než minutu trvající oslabení 5 na 3 obětavě ubránili. Když už se blížil konec zápasu, tak při hře 4 na 4 se z nenápadné šance prosadil domácí Mika a 4 minuty před koncem třetiny vstřelil rozhodující branku, 3:2. Blanenští se pokusili o nápor, ve kterém měli pár slibných šancí, ale ani při závěrečné hře bez brankáře se jim nepodařilo protlačit kotouč za záda domácího gólmana. Naopak současně se sirénou, spíše chvíli po, doplachtil do naší branky kotouč z hole Galušky, který tak stanovil závěrečné skóre zápasu na 4:2. Naši hráči po dobrém a bojovném výkonu opustili arénu Uherského Ostruhu bez bodu.