Dokáží Dynamiters uzavřit první polovinu základní části výhrou? Do Blanska míří Uherský Brod

24.11.2018

B l a n s k o – Svěřenci Martina Světlíka nezahálejí a po týdnu je čeká další duel krajské ligy. Na led Blanska zamíží soused v tabulce Spartak Uherský Brod. Utkání začíná v 18:00 a vstup je zdarma.

Dynamiters mají za sebou dva těžké duely ve dvou dnech. Minulý pátek absolvovali blanenští zápas s Uherským Hradištěm. Ačkoli šli hosté jako první do vedení, tak čtyřmi góly dokázal tým okolo kapitána Stanislava Sedláčka obrátit vývoj duelu a i přes snížení hostí ve třetí třetině si Blansko pohlídalo zisk tří bodů. O den později zamířili Dynamiters na led Kroměříže, kde se jim až tak nedařilo a z ledu svého soupeře si přivezli prohru 3:8.

V dosavadním průběhu dokázali hráči Blanska vybojovat 17 bodů za pět výher v základní hrací době a dva body přidali za výhru v prodloužení. Z dalších šesti utkání odešli Dynamiters bez bodu. Blanenské trápí ofenzivní činost. 44 vstřelených branek je pátý nejhorší počin v soutěži a nevyrovná to ani dobrá defenzíva, která je s padesáti inkasovanýmy góly čtvrtá nejlepší v lize. Vůdcem bodování je Michal Drenčko (6+10), v těsném závěsu za ním je Tomáš Jílek (6+9) a trio uzavírá Matouš Král (5+6).  Nejproduktivnějšími beky v týmu Martina Světlíka jsou Marek Pilát a Stanislav Sedláček, kteří získali osm, respektive sedm bodů. V brance je aktuální jedničkou Martin Šenk.

Spartak Uherský Brod se nachází o jednu pozici nad Dynamiters. Dá se říci, že bodová skladba Spartaku je takřka totožná s tou Blanenskou. Jediný bod navíc vybojovali Spartak díky proře v prodloužení a má tak celkem 18 bod. O zápletku duelu je tedy postaráno.