Druhá výhra v řadě. Brumov padl po samostatných nájezdech!

16.12.2018

B l a n s k o – Šestnácté kolo KHL přivedlo na led Dynamiters Brumov-Bylnici. Hosté dokázali v první části dvakrát vést, ale svěřenci Zdeňka Grünwalda dokázali pokaždé odpovědět a ve druhé části šli do vedení. O to přišli v závěru třetí části a druhý bod vybojovali až v samostatných nájezdech.

Dynamiters Blansko HK – HC Brumov-Bylnice 4:3 sn

(1:2, 2:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky:  4. Antal (Grünwald, Nohel), 22. Král (Drenčko, Antoňů), 34. Vítek (Drenčko, Král), rozh. náj. Vítek – 2. Holík (Tulpa ml., Krůžela), 5. Holba (Tulpa), 59. Holík (Lysák). Rozhodčí: Coufal – Piskoř, Procházka. Vyloučení: 8:7.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Hejduk, Pilát, Němec, Jakubec, Antoňů „C“, Hanzlík – Král, Drenčko, Vítek, Berka, Grünwald, Hussein, Majola, Nohel, Jílek, Antal. Trenér: Zdeněk Grünwald.

Sestava hostí: Zubo (Tkadlec) – Krůžela, Lysák, Vaněk, Lysák – Tulpa, Holík, Bůbela, Imeri, Bublák, Novosad, Tulpa ml., Holba, Ondra. Trenér: František Lysák.

Domácí hráči nedokázali hned ve druhé minutě pokrýt před brankou hostujícího Holíka a ten se po otočce před Šenkem trefil na ruku brankáře Blanska. Odpovědět se týmu Banska podařilo o dvě minuty později. Nohel ve spolupráci s Hynkem Grünwaldem vyslal do brejku Marka Antala, jenž našel mezírku mezi nohami Zuba a diváci v Blansku se mohli radovat – 1:1.  Vyrovnaný stav vydržel jen tři minuty. Na levé straně se dostal k puku Holba a našel prostor u bližší tyče Šenkovi klece. První třetina tak skončila poměrem 1:2.

Druhou část zahájili domácí výborným výkonem. Už ve druhé minutě třetiny uprchl defenzívě Brumova Matouš Král a přesnou kličkou do bekhendu dokázal dostat puk do sítě – 2:2. Blansko převzalo iniciativu a druhou třetinu v podstatě nepustilo hosty do šance. Tlak domácího celku dokázal šest minut před koncem zúročit Jiří Vítek, který uklidil do sítě chytrý pas Krále – 3:2. Blansko tak před třetá částí vedlo 3:2 a mělo rázně nakročeno k tříbodovému zisku.

Třetí část přinesla velké množství šancí na obou stranách, ale nikomu ze střelců se nedařilo dostat kotouč za záda některého z brankářů. V závěrečných minutáách hrálo Blansko přesilovou hru, ve které jim ujel hostující Holík a v předposlední minutě srovnal stav utkání na 3:3.

V prodloužení si dokázalo Blansko vytvořit velké množství šancá, ale Zubo si v tomto případě poradil a nedopustil konec zápasu. Ten museli rozhodnout samostatné nájezdy. Na domácí straně se rozjel Jiří Vítek a zúročil své zkušenosti, když po vzoru mistrů umění backhandového blafáku, Martina Procházky, či Sidneyho Crosbyho, poslal kotouč do sítě. Následně proměnil přesnou střelou Jílek a forhendovou kličkou Drenčko a Šenk opět nepustil ani jeden nájezd. Blansko tak slaví tři body.