Dynamiters berou první body do tabulky

21.10.2017

Dynamiters Blansko HK 5:3 HC Uherské Hradiště

Branky a nahrávky: 13. Bílý (Kuběna, Jakubec), 16. Grünwald (Berka), 22. H. (Berka), 37. Jakubec (Antoňů), 50. H. – 12. Šrenk (Forman), 51. Fridrich (Červenka), 60. Tomešek (Kojecký, Christov).

Blansko přivítalo na svém ledě v sobotu Uherské Hradiště. Hosté ze začátku vedli, ale Dynamiters dokázali do konce třetiny stav utkání otočit. Díky aktivnímu útoku se jim nakonec podařilo vstřelit pět branek. Velkou zásluhu na tom má Hynek Grünwald, který vstřelil hattrick. Blansko touto výhrou bere první tři body do tabulky.

V úvodní periodě měli navrch domácí, kteří měli šance a útočili, ale ve dvanácté minutě přeci jen otevřeli skóre tohoto duelu hosté. David Šrenk byl důrazný před brankou a dokázal propasovat puk mezi betony Vlacha. Blansko však nekleslo na mysli a využilo ve třinácté minutě přesilovku. Po několika střelách se dostal k dorážce David Bílý, který byl důrazný a překonal Jakubčíka. To nebylo ze strany domácích vše a v šestnácté minutě vstřelili branku v oslabení. Berka na sebe natáhl několik hráčů, objel branku soupeře a vystřelil. K odraženému touši se dostal Hynek Grünwald, který pohotově dorazil puk. Žádný další gól do konce periody nepadl a do kabin šli Dynamiters s jednobrankovým náskokem.

12RM9506

Hned ve druhé minutě druhé dvacetiminutovky Blansko navýšilo svůj náskok a autorem branky byl opět Hynek Grünwald, jenž ukázal svoji bojovnost, když byl u kotouče po zmatku před brankou první a dorazil touš mezi nohy Jakubčíka. Následovala dlouhá pasáž, ve které se hra přesouvala ze strany na stranu, ale domácí byli o něco aktivnější a šikovně napadali soupeře. V sedmatřicáté minutě svoji hru ještě vyšperkovali brankou. Před klecí hostů byla znovu trma vrma, ve které se nejlépe zorientoval David Jakubec a prošťouchl puk za bezmocného brankáře Hradiště. Dynamiters tak končili druhou třetinu za stavu 4:1 a měli luxusní tříbrankový náskok.

V závěrečné periodě Dynamiters nastoupili na soupeře ještě více aktivně než předtím a nedali Uherskému Hradišti ani kousek ledu zadarmo. Do toho všeho parádně chytal i Vlach podpořen důslednou obranou. V padesáté minutě zkompletoval Hynek Grünwald hattrick, když předvedl parádní sólo. Najel si od levého mantinelu, prokličkoval až před Jakubčíka a nekompromisně zakončil. Minutu poté však hosté využili zásluhou Zdeňka Fridricha přesilovku a snížili na 5:2. Blansko si však vývoj hry pohlídalo a vše směřovalo k úspěšnému konci. Osm sekund před koncem ještě snížil na 5:3 Jakub Tomešek, jenž projel až před Vlacha a prostřelil ho rychlou střelou. Byla to však pouze kosmetická úprava a Dynamiters vítězí nad Uherským Hradištěm 5:3. Všechny tři body tak zůstávají doma a Blansko se konečně odlepilo ode dna tabulky.

Trenér Zdeněk Grünwald a jeho ohlas k utkání:

Tak máme radost z vítězství, i když jsme si ho trošku zkomplikovali v té třetí třetině, když jsme před koncem dostali dva góly. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát, protože výsledky tohoto soupeře byly stejně tristní jako ty naše dosavadní a pokud jsme na domácí půdě, tak s takovýmto soupeřem musíme bodovat, což se podařilo.

Autor: Jiří Komárek